Fotbal

Honduraský fotbalista hrál Ligu mistrů v roušce! Chtěl ochránit rodinu

Honduraský fotbalista hrál Ligu mistrů v roušce! Chtěl ochránit rodinu
Zdroj: Profimedia

Honduraský fotbalista Jerry Bengtson ukázal, že sportovat v roušce se dá i na té nejvyšší úrovni. Kapitán týmu CD Olimpia tak odehrál zápas severoamerické fotbalové Ligy mistrů. Nechtěl riskovat nakažení své rodiny tím, že by se sám nakazil při zápase.

CONCACAF Champions League je obdobou evropské Ligy mistrů. Její vítěz jede, stejně jako evropský šampion, na následné mistrovství světa klubů. V čtvrtfinále této soutěže nastoupil a hrál jeden z hráčů v roušce!

Drtivá většina lidí nadává nad myšlenkou sportování v roušce, ale Jerry Bengtson z honduraského týmu CD Olimpia ukázal, že to jde i na té nejvyšší úrovni. 33letý útočník v roušce odehrál celých 76 minut před svým vystřídáním.

Jeho tým sice v zápase prohrál 0:1, ale díky výhře 2:1 z předchozího zápasu postoupil do semifinále. A soupeřem mu nebyl žádný nazdárek, ale tým z MLS Montreal Impact.

Podle sportbible.com Bengston hraje v roušce i ve své domácí soutěži. Snaží se tak prý chránit svou rodinu, aby je nenakazil tím, že covid-19 chytí od někoho při zápase.

Související obsah

Trenér Pedro Troglio s tím nemá problém. "Je to zvláštní, protože je jediný hráč v mužstvu i v celé soutěži, kdo hraje s rouškou," uvedl. "Jeho to neobtěžuje, a navíc dává góly," zdůvodnil, proč mu značný handicap jeho kapitána nevadí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události