Lyžování

Díky pádům sbírala informace, v sobotu se chce Ledecká ještě zlepšit

Při svém prvním lyžařském startu sezony Ester Ledecká ve Val d'Isére vybojovala skvělé šesté místo ve sjezdu. Musela se vypořádat s odkládáním svého startu kvůli pádům soupeřek a v sobotním závodu plánuje zlepšení.

"Rozhodně jsem spokojená se šestým místem. Je to zase nová zkušenost s novým kopcem," neskrývala Ledecká po závodě radost z dobrého umístění ve svém prvním závodě. Ve Val d'Isére navíc závodila poprvé v životě.

Vyrovnat se musela s časovou prodlevou vlastního startu, jelikož celkem pět lyžařek během své jízdy spadlo. "Měla jsem možnost si vybrat a vybrala jsem si devatenáctku. To, že se to dneska takhle opozdilo, to nemohl nikdo vědět. Je to outdoorový sport, s tím se musí počítat," řekla smířeně.

Díky tomu alespoň mohla sbírat informace o záludném úseku. "Snažila jsem se o tom získat co nejvíce informací. Ptala jsem se do vysílačky, kde se to stalo a proč se to stalo a snažila jsem se tomu potom ve své jízdě vyvarovat," prozradila dvojnásobná zlatá olympijská medailistka.

Oproti soupeřkám měla Ledecká méně času na trénink, jelikož ještě minulý víkend závodila na snowboardu. "Na jednu stranu mám velkou radost, že jsem mohla odjet ten závod v Cortině a na druhou stranu, takhle to je, takhle jsem si to vybrala, takže žádné výmluvy a musím pracovat s tím málem, které mám," nevymlouvá se na nabitý program.

Její sponzor Red Bull jí zajistil přelet vrtulníkem mezi snowboardovými a lyžařskými závody, čehož si velmi váží. "Zpátky poletím letadlem, abych mohla být doma dříve na Vánoce. Hrozně moc si toho vážím, stejně tak si vážím podpory všech ostatních sponzorů, protože bez nich bych nemohla jezdit," projevila svůj vděk.

Související obsah

V sobotním sjezdu by se ráda ještě zlepšila: "Já si myslím, že principem celého závodění je, že se člověk snaží vyhrát, já se o to budu vždycky snažit. Pro mě je také velmi důležité, že tam odevzdám maximum a dneska to moje maximum stačilo na šesté místo, což je skvělé. Budu se samozřejmě snažit to zlepšit, zanalyzovat tu jízdu a zítra se budu snažit to zase posunout."

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Česká mužská štafeta musela na dvě trestná kola, vyhráli Norové

Štafetový závod ve švédském Östersundu se českým mužům příliš nepovedl. Čtveřice ve složení Krčmář, Štvrtecký, Václavík a Karlík dojela nakonec po dvou trestných kolech na 11. místě. Závod opanovali Norové, druzí byli Francouzi a třetí místo patřilo Rusku.