Hokej

Chyběli nám hráči před brankou, uvědomuje si trenér Pešán

Chyběli nám hráči před brankou, uvědomuje si trenér Pešán
Zdroj: Profimedia

Čeští hokejisté neodehráli špatné utkání proti ruské Sborné. Přesto nakonec prohráli 1:4. Jak viděl zápas hlavní trenér Filip Pešán, a kde byly největší problémy českého národního týmu?

Pešánův výběr nezačal vůbec špatně. Vybojoval si hned v úvodu přesilovku, ale skórovat se nepodařilo. Naopak v prvních deseti minutách dokázali vsítit dvě branky domácí.

"Celý zápas jsme měli silné útočné pásmo. Chybělo nám to, co nám ukázali Rusové při prvních dvou brankách. Polovinu zápasu nám chyběly skryté střely a hráč na brankovišti. Oni poté své šance využili, pohlídali si zápas a zaslouženě vyhráli," zhodnotil zápas na tiskové konferenci hlavní trenér.

"Hráli jsme dobře a najednou jsme ztráceli dva góly. Pak uděláme změny v sestavě snažíme se vyrovnat a hned v prvním střídání inkasujeme. To byly klíčové momenty," pokračoval 42letý kouč.

Související obsah

Ten také poodhalil část sestavy, která zítra vyjede na Švédy. "V brance bude Hrubec a více zapojíme kluky, kteří toho zatím tolik neodehráli," prozradil.

Čechům se stejně jako ve čtvrtečním zápase s Finskem opět příliš nedařilo na vhazování. "S buly toho do zítra už moc neuděláme. Navíc Lukáš Sedlák je zraněný, což je vlastně jediný ryzí centr. Musíme být na buly vyrovnání a nesmíme je prohrávat takhle čistě," je si vědom bývalý trenér Liberce.

Sedlák byl jediným českým hráčem, který v zápase skóroval. "Lukáš Sedlák byl jedním z našich nejlepších hráčů. A to jsme ráno ani nevěděli, jestli bude moct kvůli zranění nastoupit," chválil Pešán.

Ten také zpozoroval i rozdíl mezi soutěžemi. Výběr Ruska je v podstatě celý z nejlepších hráčů KHL. "Byl znát rozdíl mezi KHL a jinými soutěžemi. My jsme daleko více přidržovali kotouče. Oni si dovolili daleko víc," uzavřel své hodnocení Pešán.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události