Češi na Rusko nestačili! Na turnaji končí poslední

Druhý zápas sehrála česká hokejová reprezentace na Channel One Cupu. Po čtvrteční porážce s Finskem chtěla uspět proti domácímu výběru. Jenže nakonec padli 1:4 a je jasné, že na turnaji skončí poslední.

Hlavní trenér Filip Pešán sáhl do sestavy. Mezi třemi tyčemi nastoupil místo Dominika Furcha Roman Will. Ten si ale páté vítězství v národním dresu nepřipsal.

V obraně chyběl českobudějovický obránce Pýcha, naopak jako sedmý bek nastoupil debutant Gazda. V první lajně se předvedl Nestrašil s Kašem a Jaškinem. Poprvé byl v sestavě Ronald Knot.

Jenže Čechům se úvod příliš nepovedl. Sice ihned měli k dispozici přesilovou hru, kterou ale nevyužili. A tak v sedmé minutě napřáhl Anton Burdasov a Sborná se dostala do vedení. V desáté navíc přidal druhou branku Andrej Kuzmenko.

Ale ještě v první třetině dokázal snížit perfektně přesnou střelou Lukáš Sedlák, který tak vrátil Čechy do hry. Ve druhé dvacetiminutovce byl český tým daleko lepší a tlačil svého soupeře. Na vyrovnání to ale nestačilo.

A tak v úvodu poslední části přišel trest z hole Maxima Mamina. Češi hráli dobrý hokej, ale bez gólového efektu. Navíc mohlo být ještě hůř, když fauloval Lakatoš a po jeho zákroku bylo nařízeno trestné střílení. Jenže Will Denise Zernova vychytal.

Výběr Filipa Pešána zkusil v závěru hru bez brankáře, kterou ovšem využil Maxim Mamin. Češi tak prohráli 1:4, na turnaji jsou před posledním zápasem se Švédskem bez bodu a s jistotou skončí poslední.

Rusko - Česko 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)
Branky: 7. Burdasov (Samorukov, Ožiganov), 10. Kuzmenko (Ivan Morozov), 41. Mamin (A. Marčenko, Čibisov), 58. Mamin - 16. Sedlák (Lenc, D. Sklenička).

Sestava českého týmu: Will - Mašín, Šustr, Vitásek, Knot, Sklenička, Košťálek, Gazda - Nestrašil, Kaše, Jaškin - Lenc, Sedlák, Radil - Lakatoš, Jašek, Rousek - Šťastný, Kodýtek, Zdráhal - Mandát.