Fotbal

Simův agent promluvil: Začátky byly těžké, poprvé jednám se světovými kluby

Simův agent promluvil: Začátky byly těžké, poprvé jednám se světovými kluby
Zdroj: Daniel Chrysostome

Abdallah Sima - fotbalista, jehož jméno v poslední době rezonuje českým rybníčkem asi nejvíce ze všech aktivních hráčů. Redakci Nova Sportu se podařilo získat vyjádření Simova agenta Daniela Chrysostomeho, jak je to s možným odchodem do zahraničí.

Fotbalovou veřejností se poslední dobou proslýchá, že by Sima mohl odejít do zahraničí. I když se nedá moc počítat s odchodem letos v lednu. Šéf Slavie Jaroslav Tvrdík totiž požaduje alespoň miliardu korun.

 

A nedá se počítat ani s tím, že by některý z týmů v blížícím se přestupovém okně tuto sumu vytasil. I když se spekuluje o klubech jako Arsenal nebo Juventus. "Víme o zájmech čtyř velkých klubů a jsme s nimi v neustálém kontaktu," potvrdil spekulace Chrysostome. "Je to poprvé v mé kariéře, kdy jednám s takovými kluby. Přišlo to až se Simou. Za poslední tři měsíce je toho opravdu hodně," dodal.

 
Ani samotný Sima se ale nikam extra nežene a ve Slavii je naprosto spokojený. "Sima je ve Slavii naprosto spokojený. Navíc, i když jsme probírali možnost přestupu z Táborska do Slavie, jednání byla naprosto skvělá. Po dvou sezeních se sportovním manažerem Jiřím Bílkem a generálním sekretářem Martinem Říhou bylo hotovo," popsal jednání Simův agent. Na otázku, zda o něj byl při jednání se Slavií i jinde zájem, suše poznamenal: „Evian, Táborsko, Slavia, to je vše.“

I samotný Chrysostome ví, že pro Simu je česká liga ideální, i když je hodně specifická. "Velmi dobře znám český trh a prostředí. Ještě před odchodem jsem Simovi vysvětloval právě specifičnost České republiky. Ale i díky mnou získaným zkušenostem posíláme do Čech pouze hráče, kteří se tam hodí."

I když jak sám říká, začátky nebyly vůbec jednoduché, i co se rasismu týče. "Bylo to ze začátku hodně těžké. Pro mě jako agenta, i pro Simu jako hráče. Ale už se v tomto byznysu pohybuji přes deset let a troufám si říct, že jsme všichni přátelé."

 

Související obsah

Na snadnou aklimatizaci Simy v české lize má Chrysostome naprosto jednoduchou odpověď. "Má několik skvělých vlastností. Je ohromně silný, hlavně psychicky. V osobním životě je hodně tichý a soustředí se pouze na fotbal. To je pro něj ohromná výhoda. Je to dospělý člověk se vším všudy a navíc je ohromně inteligentní."

 

Co říká Chrysostome na aktuální hodnotu jeho svěřence, kterou vypálil do světa Jaroslav Tvrdík? "Těžko říct, jaká je jeho aktuální hodnota. Víc bych to asi komentovat nechtěl. Ale na trhu dnes není snadné najít kvalitního útočníka," ví Chrysostome.

Související obsahA jak to vidí s mladým útočníkem do budoucna? "Je příliš brzy na to, abychom věděli, co bude zítra. Momentálně máme radost ze Slavie a Sima je v ní spokojený," doplnil.

 

David Chrysostome zastupuje celou řadu hráčů. V Česku má na starost například Azeveda z Baníku Ostrava, Condeho ze Zlína nebo Kamsa Maru z Liberce. Spolupracuje také s akademií Evianu, pro kterou hledá mladé a talentované africké hráče. Ještě předtím, než se stal agentem, dělal skauta afrického regionu v Ligue 1.

 
Jelikož akademie Evianu úzce spolupracuje s Českou republikou, hráči poté jdou východním směrem. Chrysostome se převážně zajímá o hráče ze západu Afriky - Senegalu, Pobřeží Slonoviny, Toga, Mali nebo Beninu. A proč právě Česko? „Je to naše vize. Věříme, že to je pro hráče dobrá cesta. Mladší hráči ve Francii mají problém hrát ihned v Ligue 1 nebo v Ligue 2. Je to pro jejich rozvoj. Snadněji se po zkušenosti z České republiky v Evropě následně přizpůsobí. Navíc je to hodně finančně zajímavé i pro české kluby.“

 
Právě z evianské akademie přišel Sima do Táborska, kterému pomohl následně s postupem do Fortuna národní ligy. A není vyloučeno, že do jihočeského celku zamíří další hráči z Afriky. "S Táborskem máme vynikající vztah. Se šéfem klubu Josefem Holubem a trenérem Miloslavem Brožkem je skvělá spolupráce. Pochopili naší myšlenku, která je pro spolupráci důležitá."

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události