Fotbal

Slova kouče Bohemians dopálila Slavii! Je opravdu soutěž regulérní?

Slova kouče Bohemians dopálila Slavii! Je opravdu soutěž regulérní?
Zdroj: Profimedia, koláž TN.cz

Vršovické derby mezi Slavií a Bohemians, které ovládl favorit z Edenu 2:1, rozpoutalo po svém skončení velké emoce. Olej do ohně přilil kouč klokanů Luděk Klusáček, který dokonce zpochybnil regulérnost ligy.

O co šlo? Hostující trenér se rozlítil poté, co Slavia kvůli pozitivním testům a karanténě musela vynechat vložené středeční kolo se Zlínem. 

Následně se ale sešívaní podrobili dalšímu kolu testů, které již byly negativní. Izolace tak byla zrušena a úřadující mistr mohl v sobotu hrát.

"Podle mě to narušilo regulérnost ligy," řekl Klusáček s odkazem na to, že třeba covidem zdecimovanější Opava musela v Liberci hrát.

Tam ale došlo k selhání komunikace. Hygiena na poslední chvíli Slezanům chtěla vystavit stopku, ale nedovolala se včas na Ligovou fotbalovou asociaci (LFA).

Související obsah

Klusáček narážel na to, že i klokani mají podobnou zkušenost. "Nutili nás hrát v neregulérních podmínkách. Třeba proti Českým Budějovicím nám scházelo jedenáct či dvanáct hráčů, a přesto jsme nastoupit museli," připomněl.

Trenér Bohemians se pozastavil i nad tím, proč mohli slávisté na opakované testy. "Já byl testován pozitivně, a i když jsem netrpěl žádnými příznaky, dostalo se mi odpovědi, že další test podstoupit nemohu. Stejné to bylo i s hráči," vysvětlil.

Na to reagoval předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík, který se proti Klusáčkovým slovům ohradil na twitteru.

"Mohu se Bohemians zeptat, zda je pravda, že mají podobnou zkušenost, že také byli pozitivní, opakovali testy a příčinou se ukázala kontaminace laboratoře ze strany laboranta?" ptá se.

Lodivod klokanů také apeloval na to, aby celý případ řádně prošetřil řídící orgán soutěže. To by rád viděl také Tvrdík.

"Budeme jen rádi, když se i LFA připojí k šetření orgánů hygieny a akreditace," doplnil a v komentářích posléze i vysvětlil, jak se to má s literou zákona a rýpl si i do hostů.

Související obsah

 

Tvrdík se ptá, zda je problémem Slavie nebo Bohemians, že se sešívaní s výsledkem testů nesmířili, a že i kvůli zdraví hráčů dělali další testy.

"Nás to obrovsky poškodilo. Jestli kdokoliv vidí výhodu v tom, že týden netrénujete, chodíte po testech a stresujete se o své rodiny, je blázen," lítil se dál 52letý funkcionář.

Trenér Slavie Jindřich Trpišovský se nejprve ke slovům svého kolegy odmítl vyjádřit. Nakonec se ale přeci jen také ohradil a připomněl, jak složitý to byl pro mužstvo týden.

Pro LFA se tak konflikt mezi vršovickými rivaly stal další bezprecedentní situací, která, byť přes svůj poměrně ostrý průběh, může pomoci k upevnění a další stabilizaci "covidových pravidel".

Tuzemskou soutěž čeká před Vánoci ještě jedno kolo, které se bude hrát v úterý a ve středu. Na Slavii čeká boj na hřišti Plzně. Klokani mají volno, zápas s Opavou byl odložen.

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události