Fotbal

Karanténa na objednávku? To je směšné, nejsme blázni, říká Tvrdík

Karanténa na objednávku? To je směšné, nejsme blázni, říká Tvrdík
Zdroj: Profimedia

Po vršovickém derby se strhla debata o zákulisí slavistické karantény. Tréner Bohemians 1905 zpochybnil regulérnost ligy a naznačil, že krátká pauza přišla podezřele úřadujícím mistrům vhod. “Taková představa je groteskní,“ komentuje Tvrdík.

"Bohemka naznačuje, že si to Slavia zavinila nebo dokonce objednala sama. Přitom sami byli v situaci, kdy jim výsledky u většiny mužstva podle všeho vyšly podobně jako nám,“ vysvětlil Tvrdík pro redakci Nova Sport jeho reakci na sociálních sítích.
Situace slávistům prý v ničem nepomohla. Žádný hráč nedoplnil kádr, téměř týden netrénovali a navíc jim přinesla jen období plné stresu. “Nejsme blázni, abychom si podobnou situaci způsobili sami. Představa, že si něco podobného objednáte, je groteskní,“ pokračoval předseda představenstva SK Slavia Praha.

Související obsahTrenér Bohemians se po porážce 1:2 pozastavil nad tím, jak je možné, že sešívaní mohli podstoupit vícero testů, zatímco Klokanům bylo takové právo odepřeno.
 

“Tady se postupovalo jinak, a to je hrubé narušení regulérnosti soutěže. Slavia tak získala čtyři dny odpočinku navíc. Dá se to nazvat tak, že využila, zneužila situaci. Někdo další by mohl říct, že podvádí, ale to není na mě. To by si měla zhodnotit LFA a já se divím, že to tak lehce prošlo,“ nechal se Klusáček slyšet na tiskové konferenci.Tvrdík zmínil, že klub Bohemians měl být dřív v podobné situaci. "Jim také výsledky u velké části mužstva vyšly podle všeho jako nám. Byly pozitivní a po šetření se ukázalo, že za to mohl laborant," podělil se o informaci ze zákulisí. Na Twitteru vznesl dotaz, zda hráči opravdu opakovali testy poté, co první testování bylo znehodnoceno kontaminací laboratoře laborantem.

Tuto informaci prý obdržel Stanislav Vlček přímo od vedoucího mužstva Bohemians pana Libora Koubka. "Sama Bohemians přiznala, že podobnou situaci měli. Takže nás pak zaráží vystoupení jejich trenéra," připomněl Tvrdík.
To však tiskový mluvčí Bohemians Petr Koukal uvedl pro Nova Sport na pravou míru: "My jsme kvůli kontaminaci laboratoře nikdy na přetestování nebyli. Pouze nás laboratoř předem upozornila, že mají problém se strojem. Odebrali nás a ty vzorky nechali vyhodnotit v jiné laboratoři. Ale my jsme šli na testy pouze jednou.“Co přesně zavinilo pozitivní výsledek prvního testu slávistického kádru, zatím není jasné. Orgány hygienické služby a ministerstva zdravotnictví budou okolnosti testu dále prověřovat.

 

Související obsah


Pan Zbyněk Boubík z Hygienické stanice hlavního města Prahy situaci dále nechtěl komentovat a redakci Nova Sportu odkázal na tiskovou zprávu ze dne 18. prosince, kde stojí: "Okolnosti a příčiny původního hodnocení soukromé laboratoře HSHMP v dané chvíli nejsou známy."

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události