Fotbal

Jak ven z krize? Schalke má pomoci švýcarský stratég

Jak ven z krize? Schalke má pomoci švýcarský stratég
Zdroj: Profimedia

Krize tradičního německého celku Schalke stále nebere konce. Pomoct by jim měl podle deníku Bild švýcarský kouč Christian Gross. Podepsat by měl do konce sezóny a jeho cíl je jasný. Udržet tým v nejvyšší soutěži.

Na angažování 66letého kouče už se prý shodla dozorčí rada klubu. Ale přijde do nezáviděníhodné situace. Klub z Gelsenkirchenu čeká na ligové vítězství už 29 zápasů. Logicky mu tak patří poslední příčka tabulky.

Na lavičce Schalke skončil před týdnem trenér Manuel Baum. Na dva zápasy ho vystřídal Huub Stevens. Gross určitě není nezkušený trenér. Už v minulosti působil například na lavičce Tottenhamu, v Bundeslize pak vedl například Stuttgart.

Související obsah

Ve Švýcarsku získal dokonce šest titulů s kluby Grasshopper Curych a FC Basilej. Na lavičce stál i mimo Evropu. Vedl egyptský Zamarek a saudskoarabské Al Ahlí.

Premiéra na lavičce Schalke ho čeká 2. ledna, kdy jeho tým tým nastoupí na hrřišti Herthy Berlín. Pokud gelsenkirchenský celek v následujících dvou zápasech nevyhraje, překoná historický negativní rekord Tasmanie Berlín.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události