šipky

Holandský expres končí! Anglické derby urval Bunting

Holandský expres končí! Anglické derby urval Bunting
Zdroj: Profimedia

Čtvrtfinále už má jasné Daryl Gurney. V souboji s Holanďanem Vincentem van den Voortem dokázal potvrdit roli favorita, i když jej nečekal žádný lehký úkol.

Van den Voort patří mezi absolutně nejrychlekší hráče na okruhu PDC. Svůj kulomet předvedl i proti Gurneymu.

Obrovský rozdíl byl ve skórování. SuperChin sypal z rukávu jeden vysoký nához za druhým, zatímco Holanďanovi se vysoká čísla tolik nevedla a nebyl tak suverénní jako proti Aspinallovi.

V čem ale nizozemský expres vynikal, to byly doubly. Téměř 48 procent proti 33 procentům u Gurneyho. Na tom je vidět, jak moc šancí Daryl měl díky tomu, že van den Voortovi prostě nepadaly trojnásobky.

Související obsah

Do čtvrtfinále se podívá také Stephen Bunting, který vyřadil svého krajana Ryana Searleho. A že to byla velká bitva! I když to v úvodu nevypadalo. Bunting uhrál první dva sety a hrál v naprosté pohodě.

Jenže Searle se začal zlepšovat a najednou bylo srovnáno na 2:2. Přišel set s číslem pět a krize Ryana, který ztratil oba své servisy a prohrál jasně 0:3 na legy. 

Související obsah

Zápas ale dotáhl do rozhodující sady. A v ní byl blízko vítězství. Vedl 2:0 na legy, ale Bunting v sobě našel poslední zbytky sil a srovnal na 2:2. Na závěr zavřel 107! V rozhodujícím legu mohli zavřít oba borci, ale šťastnější byl nakonec právě Bunting, který se tak raduje z postupu do čtvrtfinále

Suverénním způsobem prolétl do čtvrtfinále Gara Anderson. "Létající Skot" nedal absolutně žádnou šanci Devonu Petersenovi, který uhrál za celý zápas pouhé čtyři legy.

Výsledky odpoledního programu osmifinále:

Vincent van den Voort – Daryl Gurney 2:4 (1:3, 3:2, 1:3, 1:3, 3:0, 2:3)

Stephen Bunting – Ryan Searle 4:3 (3:1, 3:2, 2:3, 1:3, 3:0, 1:3, 3:2)

Gary Anderson – Devon Petersen 4:0 (3:0, 3:2, 3:2, 3:0)

Celý program z Ally Pally vysíláme živě! Kdo se dostane do čtvrtfinále? To sledujte na Nova Sport 2 a Voyo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události