šipky

Vstal z gauče, hodil si mincí a začal trápit favority! Lowe napsal pohádku

Ještě před rokem seděl v obýváku na gauči a sledoval, jak se nejlepší šipkaři perou na mistrovství světa. O rok později už byl mezi nimi a zapsal si senzační triumf nad favoritem. Řeč je o Jasonu Loweovi. Kdoví jak by to ale bylo, kdyby padl orel...

Lowe hraje šipky přes třicet let. O vstupu do profesionálního kolotoče PDC se však rozhodl až na začátku roku 2020.

"Hodil jsem si korunou a padla hlava, tak jsem se přihlásil do Q School. První den se mi dařilo a nakonec jsem získal Tour Card," popisuje 48letý rodák z Cradley Heath.

A udělal dobře. Na mistrovství světa prošel až do třetího kola, když senzačně poslal domu jednoho z největších favoritů – světovou čtyřku Michaela Smitha.

Související obsah

Že si na něj musí největší hvězdy dávat pozor, ukázal už na UK Open, kde dovedl k rozhodujícímu legu bitvu s Michaelem van Gerwenem. 

Někteří fanoušci šipek a média si rýpli do jeho výrazu během hry. "Nejsem moc emocionální člověk, to je pravda," říká Lowe.

Hned ale přikládá jasné vysvětlení. "Lidé se mě ptají, proč se neusmívám, když hraji. Je to prosté. Na pódiu se prostě zavřu do svojí bubliny a soustředním se. Nejsem takový morous, jak vypadám," dodává s úsměvem.

Zdroj: Profimedia

Šipky ale nejsou zdrojem jeho příjmů. I to mohlo zapůsobit na jeho výkon. Nebyl pod tlakem toho, že v případě neúspěchu přijde o značnou část rodinného rozpočtu. Na to ze šipek nejde ani pence.

"Všechny účty platím z toho, co vydělám v práci. Šipkami se jen bavím, užívám si je a relaxuji u nich. Nemám na sobě tlak a to mi vyhovuje," říká hráč, který pracuje jako stavitel ve firmě svého bratra.

Související obsah

Jedna věc ale muže, který je příjemným překvapením tohoto mistrovství, mrzí. "Že jsem do toho nešel dřív. Třeba o deset let. Občas prostě potřebuji nakopat zadek. Nevím ale, proč jsem to tak dlouho odkládal."

Na světovém šampionátu v prvním kole jasně porazil Rusa Dmitrije Gorbunova, poté se mu povedlo poslat domů Smitha, ale do osmifinále neprošel. I přes poměrně kvalitní výkon podlehl Devonu Petersenovi.

Související obsah

Předposlední den v roce 2020 přinese další šest parádních bitev v Ally Pally. Kdo se dostane do čtvrtfinále? Sledujte živě na Nova Sport 2 a Voyo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události