Hokej

Sportovní návraty 5: Čtyřikrát ukončená kariéra Dominika Haška

Brankář Dominik Hašek toho stihl za svou kariéru opravdu mnoho. Kromě zisku dvou Stanley Cupů vybojoval titul v hokejové extralize, dovezl si zlatou medaili z Nagana a také dostal nespočet individuálních ocenění. Kromě toho zvládl hned čtyřikrát ukončit kariéru a vždy se vrátit. Jeho návratům se budeme věnovat v dalším dílu seriálu Sportovních návratů.

Ukončení kariéry č. 1

Dominik Hašek se rozhodl ukončit kariéru už ve třiačtyřiceti letech, kdy jeho Buffalo neuspělo ve finále NHL. Tam se radoval z titulu Dallas s Edem Belfourem a Romanem Turkem v brance. Tehdy Hašek řekl: "Vracím se domů a chci se především věnovat rodině."

Toto tvrzení ovšem zneplatnil o půl roku později, kdy se vrátil zpátky do dresu Buffala. Tam opět zářil. Ovšem Sabres byli dál prokletí a Hašek jejich dres brzy vyměnil.

Zdroj: Profimedia

Ukončení kariéry č.2


Dominik Hašek oblékl trikot Detroitu Red Wings. Hned ve své první sezóně nepřestával udivovat veřejnost a díky svému umu dovedl křídla až k vytouženému Stanley Cupu. V playoff si udržel průměr 1,86 branek na zápas. Po zisku nejcennější trofeje řekl, že na led už chce chodit jen s dětmi. Hašek tak mohl odejít na vrcholu v sedmatřiceti letech.

Zdroj: isifa.com

Ukončení kariéry č. 3


Hašek se ovšem rozmyslel a do nejprestižnější soutěže světa znovu nastoupil. Do branky Detroitu Red Wings se podíval v sezóně 2003-04. Zde odchytal pouze čtrnáct zápasů a další sezónu kvůli výluce úplně vynechal. Novým zaměstnavatelem se stala Ottawa.

Související obsah

 

Tady se střídal v brance s kanadským rodákem Rayem Emerym (ten před dvěma lety zemřel na utonutí). Po sezóně Hašek odešel opět do Detroitu. V sezóně 2007-08 se svým parťákem Chrisem Osgoodem vybojovali další Stanley Cup pro Red Wings a Hašek opět plánoval ukončení kariéry. "Tohle si člověk musí vychutnat se svojí rodinou, na takovéhle věci se nezapomíná, stejně jako Nagano."

Zdroj: NHL media

Ukončení kariéry č. 4

Hašek se rozhodl přijmout nabídku rodných Pardubic. Návrat to byl pro českého fanouška vskutku famózní. Místnímu Eatonu pomohl vychytat titul v extralize a stal se brankářem roku. Navíc dostal ocenění za nejužitečnějšího hráče extraligy v rámci play-off.

 

Poslední klub, který Hašek reprezentoval byl Spartak Moskva. V sezóně ruský celek držel, ale vyřazovací fáze se Haškovi hrubě nepovedla a poté následoval definitivní konec.

A jestli Dominik uvažoval o dalším návratu? "Ano, ale už tam nebyl moc zájem. Takže tato situace mi potvrdila definitivní ukončení", prozradil Hašek v nedávném rozhovoru pro Nova Sport.

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události