Biatlon

Stupně vítězů patří Norům, Žemlička zajel kariérní maximum

Stupně vítězů patří Norům, Žemlička zajel kariérní maximum
Zdroj: Petr Lemberk / MAFRA / Profimedia

Mužský stíhací závod v Oberhofu ovládli reprezentanté Norska, kteří obsadili všechny tři pozice na stupních vítězů. Jakub Štvrtecký měl rozjetý závod na top 30, ale po dvou chybách na poslední střelnici se propadl na 35. místo. Milan Žemlička si vylepšil své kariérní maximum.

Nejlepší závod své kariéry ve Světovém poháru zajel Milan Žemlička. 24letý Čech do stíhacího závodu proklouzl těsně z 57. místa a po dvou chybách na střelnici si polepšil na 49. místo.

Jakub Štvrtecký si oproti sprintu také polepšil. Začínal z 41. pozice a po jedné chybě na první střelnici dvakrát zastřílel čistě. Průběžnou 30. pozici před poslední střelbou ale ztratil kvůli dvěma chybám a do cíle dojel 35. v pořadí.

Jasnou dominanci předvedli Norové, přestože Johannes Boe při střelbě selhal. Vítěz sprintu se na střelnici mýlil hned sedmkrát, ale i tak dojel na sedmém místě. Na vítězství jel jeho bratr Tarjei, jenže ten po třech čistých střelbách na poslední stojce třikrát minul a bral až třetí místo. První místo bral Laegreid, druhý skončil Dale.

Související obsah

Výsledky stíhacího závodu mužů v Oberhofu:

1. S.H. Laegreid (Norsko) 36:01.8 (2)
2. J. Dale (Norsko) +15.6 (2)
3. T. Boe (Norsko) +25.4 (3)

35. J. Štvrtecký (ČR) +2:43.3 (3)
49. M. Žemlička (ČR) +4:38.3 (2)

V pátek se v Oberhofu dařilo především Davidové, která se vešla do první desítky:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události