Biatlon

Další covidový případ v českém týmu. Štafeta skončila mimo top 10

Další covidový případ v českém týmu. Štafeta skončila mimo top 10
Zdroj: Petr Lemberk / MAFRA / Profimedia

Koronavirus nadále dělá vrásky českému biatlonovému týmu. Pozitivní test totiž vyřadil ze závodů Tomáše Mikysku. Doplnil ho pak i jeho spolubydlící Milan Žemlička. Do klasické smíšené štafety se alespoň vrátil Ondřej Moravec, jenže Čechům závod nevyšel a obsadili čtrnácté místo. Do smíšené štafety dvojic Česko ani nenastoupí.

Českou štafetu rozjela Jessica Jislová, která se dobře držela všech favoritek. Vleže byla stoprocentní, a po jednom dobíjení na stojce předávala na desátém místě o 31 sekund za vedoucí Francií.

Markéta Davidová předvedla famózní běžecký výkon, který ji posouval v pořadí čím dál výše. Bohužel ji brzdila nepřesná střelba, při které musela celkem třikrát dobíjet. Nakonec si polepšila na šesté místo, na kterém předala štafetu Jakubu Štvrteckému se ztrátou 34 sekund na průběžně první Rusko.

Štvrtecký bohužel na své soupeře ztrácel v běhu i ve střelbě, při které musel v obou případech dvakrát dobíjet. Ondřeji Moravcovi předal na desátém místě se shodným časem jako Finsko. Ve vedení byli stále Rusové, kteří byli o minutu a půl před Českem.

Na střelbu vleže dojel Moravec v dobrém tempu, ale kvůli čtyřem minelám musel na jedno trestné kolo, čímž ztratil pozici v nejlepší desítce. Ani stojka Moravcovi nevyšla, jelikož musel třikrát dobíjet. Česká štafeta tak po čtrnácti minelách a jednom trestném kole dojela na 14. místě.

Související obsah

Po poslední střelbě vedl o 7 sekund Francouz Fillon Maillet, ale lyže mu vůbec nejely, takže se nakonec propadl na třetí příčku. Druhé skončilo Norsko s finišmanem Laegreidem a první místo brala štafeta Ruska ve složení Kaiševová, Mironovová, Loginov a Latypov. Překvapení přichystali Bělorusové, kteří dojeli na skvělém čtvrtém místě, přestože Alimbekavová absolvovala trestné kolo.

Související obsah

Výsledky závodu smíšených štafet v Oberhofu:

1. Rusko 1:08:21.7 (0+7)
2. Norsko +0.7 (0+7)
3. Francie +12.1 (0+6)
4. Bělorusko +50.3 (1+5)
5. Německo +1:06.0 (1+7)

14. Česko +3:22.3 (1+14)

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události