Další sporty

Skvělý Novák! Ve sprintu Tour de Ski dojel v nejlepší desítce

Skvělý Novák! Ve sprintu Tour de Ski dojel v nejlepší desítce
Michal Novák na Tour de Ski Zdroj: ČSBL

Nejlepší výsledek ve sprintu v kariéře zajel český běžec na lyžích Michal Novák. Ve čtvrté etapě Tour de Ski se poprvé dostal do semifinále a nakonec obsadil 10. místo.

Michal Novák měl za sebou dvě smolné etapy, při kterých ho o lepší výsledek připravil pád a zlomená hůlka. Nyní se ale vše otočilo a v kvalifikaci obsadil skvělé deváté místo. Čtvrtfinále rozjel na prvním místě, následně se před něj dostal Rus Terentěv, ale v závěrečném fotofiniši za sebou nechal další skvělé sprintery.

V semifinále se dlouho držel na třetím místě, ale v závěru při příjezdu na stadion se propadl na páté místo. Na tomto místě také dojel do cíle a obsadil tak konečné desáté místo.

"Jsem moc rád, že se mi už takhle na Nový rok podařilo prolomit bránu do semifinále. Z výsledku jsem nadšený a rychle jsem si spravil chuť po tom včerejším závodě, který byl tragický," řekl Novák.

Související obsah

"Od kvalifikace šlo všechno výborně, musím ale říct, že 9. místo překvapilo i mě samotného. Ve čtvrtfinále jsem se cítil super, všechno vycházelo tak, jak jsem si představoval. Pomohly mi i výborné lyže. Nakonec jsem bral i postup z druhého místa jako výhodu, protože jsem měl více času na odpočinek a také v něm byla nižší konkurence. Rozjel jsem ho ze třetího místa a věřil jsem, že z něho půjde zabojovat o postup. V posledním kopci jsem ale zůstal zavřený za De Fabianim, ostatní začali zrychlovat a já bohužel neměl prostor nikam jet. Pak už nám pláchli ve sjezdu. Mrzelo mě, že jsem s tím nemohl už nic udělat, celkově ale převládá nadšení," dodal na závěr.

V běžeckém lyžování bývají i situace, které se sportem nemají nic společného:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události