Basketbal

Hvězda NBA dostala za párty tučnou pokutu. Dalších milionů se vzdá

Hvězda NBA dostala za párty tučnou pokutu. Dalších milionů se vzdá
Zdroj: Profimedia

Hvězdný basketbalista Brooklynu Nets Kyrie Irving dostal mastnou pokutu za porušení bezpečnostního protokolu NBA. Irving je po soukromé párty navíc v karanténě a vzdá se výplaty za vynechané zápasy.

Kyrie Irving se zúčastnil soukromé rodinné oslavy, ze které uniklo video na internet a šířilo se sociálními sítěmi. K videu se dostalo i vedení NBA, které situaci začalo řešit.

Bezpečnostní protokol NBA zakazuje hráčům vstup do barů či klubů a účastnit se jakýchkoliv shromáždění, kde je více než 15 osob. Irving byl na videu zachycen při rodinné oslavě bez roušky.

Vedení NBA mu vyměřilo pokutu 50 tisíc dolarů (přes milion korun), ale většího množství peněz se hráč ještě sám vzdá. Kvůli pětidenní karanténě přišel Irving o dva zápasy (další tři ještě vynechal z osobních důvodů) a za tato klání se vzdá podílové částky ze své roční gáže.

Související obsah

Rodák z australského Melbourne pobírá ročně 33 a půl milionu dolarů, takže za dvě zápasové absence přijde o dvacet milionů korun plus jeden milion za pokutu. Tato párty ho přišla velmi draho. V neděli už by proti Orlandu měl nastoupit.

Kyrie Irving přišel o mnoho peněz, ale jeho Brooklyn se dočkal hvězdné posily:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Basketbal

Důležité Události