Hokej

IIHF rozhodla: Hokejový šampionát v Bělorusku nebude. Kam se přesune?

IIHF rozhodla: Hokejový šampionát v Bělorusku nebude. Kam se přesune?
Zdroj: Profimedia

Mezinárodní hokejová federace IIHF na svém pondělním zasedání rozhodla, že z bezpečnostních důvodů se letošní mistrovství světa v hokeji nebude konat v Minsku. Náhradní lokace ještě nebyla určena.

"Kvůli bezpečnostním problémům, které jsou mimo kontrolu IIHF, se rada IIHF dnes rozhodla, že přesunutí mistrovství světa v ledním hokeji 2021 z Minsku v Bělorusku je nevyhnutelné," uvedla Mezinárodní hokejová federace na svém webu.

IIHF má povinnost postarat se o všechny účastníky mistrovství. Proto rada rozhodla, že využije možnosti odebrat pořadatelství zemi, kde je: "důvod k obavě, že zdraví nebo svoboda volného pohybu pro hráče, pořadatele a média je v ohrožení."

Federace dále zmiňuje, že důvodem jsou jak politické nepokoje, tak i covid-19. Rada IIHF proto rozhodla, že když není možné zajistit blaho týmům, pořadatelům a dalším účastníkům, je nemožné, aby se šampionát v Bělorusku uskutečnil.

"Je to velmi politováníhodné," okomentoval situaci prezident IIHF René Fasel. "Během tohoto procesu jsme se snažili povýšit mistrovství světa do role nástroje, který by mohl uklidnit občansko-politické problémy, které nyní panují v Bělorusku," popsal dále snahu federace.

"A jelikož rada cítí, že mistrovství světa by nemělo být užito jako politický nástroj pro jakoukoliv stranu, bylo rozhodnuto, že by bylo nevhodné, když by se tato událost v Minsku odehrála, když tam panují větší problémy," objasnil situaci Fasel.

 

Související obsah

Původně se mělo mistrovství konat napůl v Minsku a napůl v lotyšské Rize. Rada IIHF ještě bude rokovat o tom, zda Lotyšsko zůstane spolupořadatelem, a také jestli se mistrovství neodehraje pouze v jedné lokaci kvůli bezpečnostním předpisům spojeným s cestováním v době koronavirové krize.

Související obsah

Automobilka Škoda již v sobotu pohrozila, že pokud by se mistrovství konalo v Bělorusku, nebude tuto akci sponzorovat:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události