Běžecké lyžování

Světový pohár do Česka! Představí se hvězdy běžeckého lyžování

Světový pohár do Česka! Představí se hvězdy běžeckého lyžování
Zdroj: TV Nova

Závody Světového poháru v běžeckém lyžování zavítají do Česka. Představí se nejlepší běžci na lyžích. Přesně za měsíc se v Novém Městě na Moravě odstartuje Světový pohár. Svou účast už potvrdily reprezentace ze Skandinávie, Ruska či zámoří, čeští reprezentanti tak budou mít 20. a 21. února ve Vysočina Areně nejtěžší možnou konkurenci.

83. ročník Zlaté lyže je nejen závodem Světového poháru, ale zároveň poslední generálkou před nadcházejícím mistrovství světa. Účast v Novém Městě na Moravě přislíbily všechny skandinávské týmy, Rusko nebo třeba Spojené státy americké s Jessie Digginsovou, vítězkou nedávného Tour de Ski.

„Naprostá většina týmů potvrdila účast, a to včetně Norska. Situace v jednotlivých zemích i týmech se ale mění každý den, proto je těžké predikovat, jak budou finální startovní listiny vypadat,“ upozorňuje Lukáš Sacher, ředitel Úseku běžeckých disciplín Svazu lyžařů ČR.

Související obsah

Program zahájí sobotní závody ve sprintu klasicky. Výborné výsledky z této sezony se v nich pokusí obhájit Kateřina Janatová, Tereza Beranová nebo Michal Novák, kteří už dokázali na nejkratších tratích proniknout do elitní desítky. V neděli se pak uskuteční distanční závody na 10 a 15 kilometrů volnou technikou. Na senzační 6. místo z poslední etapy Tour de Ski se pokusí navázat Kateřina Razýmová.

Přípravy začínají, i když se pořadatelé musejí potýkat s řadou omezení a protiepidemických opatření. „Příprava na závody Světového poháru probíhá podle plánu. Úspěšně směřujeme k tomu, že se nám podaří získat všechna potřebná povolení včetně výjimky od Ministerstva zdravotnictví ČR,“ říká Sacher. 

Před rokem si čeští reprezentanti užívali v Novém Městě na Moravě fantastickou atmosféru, která pomohla Kateřině Razýmové ke skvělému osmému místu. Letos však zřejmě tribuny zůstanou zavřené a závody se uskuteční v tichu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události