Porušil protokoly a bude chybět! Ovečkin pyká za klukovinu a kaje se

Washington se bude muset v několika zápasech obejít bez svého kapitána Alexandera Ovečkina a dalších tří ruských hráčů kteří porušili platné protokoly týkající se onemocnění covid-19 a nebudou tak moc být několik zápasů k dispozici.

Kromě Ovečkina pykají ještě Jevgenij Kuzněcov, obránce Dmitrij Orlov a gólman Ilja Samsonov. Všichni čtyři se proti platným nařízením setkávali, mimo šatny, na hotelovém pokoji a bez masky.

Klub navíc inkasoval od vedení soutěže pokutu ve výši 100 tisíc dolarů (zhruba 2,15 milionu korun). K incidentu došlo na čtyřzápasovém venkovním tripu.

"Jsme zklamáni, že se naši hráči rozhodli komunikovat ve svém hotelovém pokoji i mimo pro týmy schválené oblasti. Znovu všem zopakujeme znění protokolů, abychom si byli jistí, že už se to nebude opakovat," stojí v prohlášení Capitals.

Související obsah

"Lituji svého rozhodnutí trávit čas společně se svými spoluhráči v našem hotelovém pokoji a mimo šatny. Z této zkušenosti se poučíme," kaje se Ovečkin.

Capitals nyní čeká šestizápasová série domácích zápasů, kterou otevře dvojutkáním s Buffalem.

Absence Ilji Samsonova dává další šanci Vítkovi Vaněčkovi, který prožil v NHL skvělý debut:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Výsledky NBA: Phoenix prodloužil vítěznou sérii

Obhájci titulu porazili na domácí palubovce Sacramento Kings o šest bodů. Na výsledku se 34 body podílela hvězda týmu Khris Middleton. První tým Západní konference Phoenix Suns výhrou nad Indianou Pacers prodloužil vítěznou sérii na pět zápasů. Výsledky NBA: Milwaukee Bucks – Sacramento Kings 133:127, Cleveland Cavaliers – Oklahoma City Thunder 94:87, Phoenix Suns – Indiana Pacers 113:103

Krátká zpráva

Sparta v přípravě opět zvítězila, vyšlápla si na Rostov

Fotbalisté pražské Sparty vyhráli v přípravě na jarní část sezony i druhý zápas, když na soustředění ve španělské Marbelle porazili ruský Rostov 2:0. Do sítě 14. týmu ruské ligy se trefil Haraslín a druhý gól byl vlastní. A to v podání Aleksandra Mukhina.