UFC

McGregor padl! Poirier mu nadělil první knokaut v kariéře

Dustin Poirier šokoval svět bojových sportů. V hlavním zápase UFC 257 knokautoval favorizovaného Conora McGregora. Bývalý dvojnásobný šampion padl ve druhém kole.

McGregor (22-5) se do klece vrátil po roční pauze. Před zápasem avizoval, že je v nejlepší formě dosavadní kariéry a většina fanoušků očekávala rychlý konec s jasným výsledkem. I do zápasu nastoupil sebevědomě a hned zaujal střed klece. Poirier (27-6) však ukázal, že ho není radno podcenit a pomstil se za porážku z roku 2014.Odolával McGregorovu tlaku, před nebezpečnými údery neustupoval a patřičně na ně odpovídal. Takticky zpomaloval soupeře kopy na nohu a ve druhém kole využil připravené situace. Irského ranaře zachytil na pletivu, kde jej zasypal sérií tvrdých úderů. McGregor se snažil uhýbat, ale okopaná noha mu rychlý unik nedovolila. Následně pod náporem padl a Poirier se vítězoslavně vydal do středu oktagonu.

“Ty kopy byly dobré. Ta noha tam byla a pak už prostě nefungovala tak, jak bych potřeboval,“
uznal McGregor v kleci. Také oznámil, že ho prohra nezastaví a rozhodně se vrátí zpět.


Poirier se stal prvním zápasníkem v historii, který ukončil McGregora knokautem/technickým knokautem. Všechny čtyři předešlé prohry irský ranař utrpěl submisí.

Zdroj: Profimedia


"Jsem šťastný, ale ne překvapený," komentoval Poirier své vítězství. "Cílem bylo být technický a vybírat si údery. Nepouštět se do přestřelek," pokračoval příští titulový vyzyvatel.


Výsledky hlavní karty UFC 257:


Dustin Poirier poráží Conora McGregora ve druhém kole KO./TKO.

Poirier předčil všechna očekávání. Takticky soupeřovi zpomaloval pohyb dobře mířenými kopy a ve druhém kole z připravené situace vytěžil maximum. McGregora natlačil na pletivo, kde před sérií tvdrých úderů nebylo úniku.
 

Michael Chandler poráží Dana Hookera v prvním kole KO./TKO.

Do UFC nově příchozí Chandler (22-5) vyslal jasný vzkaz: „Na dvorku lehké váhy je nový kohout.“ Hookera (20-10) naháněl od první chvíle a v polovině prvního kola rozhodl. Soupeře poslal k zemi úderem z pravé ruky a následně jej zasypal sérií tvrdých ran. Po úspěšné premiéře vyzval jak Dustina Poiriera tak Chabiba Nurmagomedova.
 

Joanne Calderwoodová poráží Jessicu Eyeovou na body (30-27, 30-27, 29-28)

Skotská zápasnice v kleci dominovala. V postoji nedala soupeřce šanci a na zemi ubránila všechny nebezpečné situace. Po třech kolech tak byl výsledek jasný a Calderwoodová (15-5) si na konto přidala cenné vítězství.


Machmud Muradov poráží Andrewa Sancheze ve třetím kole KO./TKO.

Uzbek s českým srdcem si to nejlepší nechal na konec. Muradov (25-4) ve třetím kole zaútočil pravým hákem, navázal naskočeným kolenem a dílo dokonal údery na pletivu. Sanchez (13-6) se sice ze všech sil držel na nohou, ale rozhodčí po zhlédnutí drtivých úderů zápas ukončil.

Související obsah
Marina Rodriguezová poráží Amandu Ribasovou ve druhém kole KO./TKO.

Hlavní kartu zahájily dámy a rozhodně fanoušky navnadily na nadcházející bitvy. První kolo pravděpodobně vyhrála Ribasová (10-2), ale ve druhém soupeřka zaútočila. Trefila tvrdý úder z pravé ruky a následně Ribasovou zasypala sérií úderů na zemi. Už to vypadalo, že rozhodčí Herb Dean zápas zastavil a Rodriguezová (13-1-2) odešla od soupeřky a vítězně zvedla ruce. Duel však pokračoval, a tak Brazilka znovu zaútočila a tentokrát již o ukončení nebylo pochyb.

BONUSY za výkony večera: Machmud Muradov, Dustin Poirier, Marina Rodriguezová, Michael Chandler 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události