UFC

McGregor za prohru dostane rekordní odměnu! Mach bere přes milion a půl

O vítězi hlavního zápasu UFC 257 je rozhodnuto. Kolik za svůj výkon obdrží nejlépe placený UFC zápasník všech dob Conor McGregor a kolik jeho přemožitel Dustin Poirier? Oba berou rekordní sumu.

Ještě před vypuknutím turnaje přinesl zpravodajský web Independent informace o šecích pro hlavní hvězdy galavečera. Podle nich by měl McGregor inkasovat nejvyšší výplatu v kariéře a stejně tak Dustin Poirier.
Irský ranař by měl odejít s garantovanými 5 miliony dolarů, tedy přes 107 milionů českých korun. Což je o 2 miliony dolarů (téměř 43 milionů korun) více než výplata za poslední zápas s Donaldem Cerrone či za souboj s Chabibem Nurmagomedovem. A to je jen základní částka.


Zdroj: ProfimediaS podílem na prodaných přenosech (PPV) by se odměna mohla vyšplhat prý až k 30 milionům dolarů, tedy k 643 milionům českých korun.A krajíc, ze kterého irský ranař ukrojí, rozhodně není malý. Šéf Dana White prozradil, že UFC 257 je podle počtu zakoupených PPV mezi dvěma nejsledovanějšími galavečery v historii.
 

Související obsah
I Dustin Poirier si podle Independet přijde na nejvyšší výplatu v kariéře. Celkově  by měl odejít s jedním milionem dolarů, tedy kolem 21,5 milionu českých korun. Vítězi zápasu na kontě přistane ještě bonus za výkon večera v hodnotě 50 tisíc dolarů (téměř 1,1 milionu korun).


Nutno však zmínit, že částky nejsou oficiálně potvrzeny atletickou komisí či od samotné UFC a u různých zdrojů se liší. Server sportekz.com, který pravidelně vypočítává výplaty z každého UFC galavečeru, uvedl odměny následovně.Hlavní karta UFC 257 výplaty:

Dustin Poirier – 830 tisíc dolarů (17,8 milionů korun), včetně bonusu za výkon večera, bez podílu z PPV
Conor McGregor – 3,04 milionu dolarů (65 milionů korun), bez podílu z PPV


Michael Chandler – 530 tisíc dolarů (11,3 milionu korun), včetně bonusu za výkon večera
Dan Hooker – 220 tisíc dolarů (4,7 milionů korun)


Joanne Calderwoodová – 175 tisíc dolarů (3,8 milionu korun)
Jessica Eyeová – 160 tisíc dolarů (3,5 milionu korun)


Machmud Muradov – 81,5 tisíc dolarů (1,7 milionu korun), včetně bonusu za výkon večera
Andrew Sanchez – 65 tisíc dolarů (1,4 milionu korun)


Marina Rodriguezová – 175 tisíc dolarů (3,7 milionu korun), včetně bonusu za výkon večera
Amanda Ribasová – 50 tisíc dolarů (1,1 milionu korun)


Pozn. server thesporstdaily.com uvádí například odměny takto.


Související obsah

Podle výplatních pásek by si měl na rekordní výplatu přijít  i Uzbek s českým srdcem Machmud Muradov. Ten si se 81,5 tisíci dolary polepšil o necelých pět tisíc od minulého zápasu s Trevorem Smithem.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu UFC

Důležité Události