Skórující brankáři: Novotný prolomil bariéru. Kdo má góly dva?

Zdroj: Profimedia, koláž TN.cz

Páteční extraligové kolo přineslo zápis do historie, o který se postaral Filip Novotný. Karlovarský brankář skóroval přes celé kluziště. V nejvyšší soutěži ale není jediným gólmanem, který má připsanou branku.

V "tabulce střelců" byli před Novotným zapsaní další dva maskovaní muži. Odchovanec jihlavské Dukly ale jako první vstřelil branku přímo.

Zbylí dva obrnění kanonýři byli střelci "pouze na papíře". Vůbec prvním gólmanem, jemuž byl připsán extraligový zásah, byl Dominik Furch. Stalo se tak v sezóně 2011/12 v Litvínově.

V zápase skupiny o umístění dostal domácí tým v 15. minutě první třetiny výhodu po faulu Tomáše Hertla. Brankář Franěk odjel na střídačku a ve výhodě poslal kotouč do volné klece Richard Jareš.

Pro Furcha se v tu dobu jednalo o druhou přiznanou trefu. Obdobným způsobem mu byla v předcházející sezóně připsána branka i v první lize na ledě Vrchlabí, kdy oblékal dres Berouna. Zásah byl o to pikantnější, že se jednalo o vítěznou branku v prodloužení.

Tím druhým mužem, kterému byl na konto připsán gól, se stal Marek Čiliak. V říjnu 2014 si poslal touš do opuštěné klece rovněž v signalizované přesilovkové výhodě Roman Vlach.

Podívejte se na gól, který byl připsaný Marku Čiliakovi:

Zatím posledním kanonýrem se stal již zmíněný Novotný, který vůbec poprvé v historii české extraligy skóroval přímo.

Mladá Boleslav hrála v závěru klání bez brankáře, Novotný sebral nahozený puk a ranou přes celé kluziště korunoval triumf svého celku.

Karlovarský brankář se zapsal do historie touto trefou:

Novotného počin připomněl loňskou sezónu NHL, kdy se podobný kousek povedl Pekkovi Rinnemu z Nashvillu, který takto dovršil vítězství nad Chicagem.

Brankáři jsou především ničiteli gólových šancí. Tento parádní zásah vytáhl ze svého arzenálu Petr Mrázek:

Boston srovnal sérii s Miami na 2:2, řádil Tatum

V semifinále play-off NBA došlo v noci k vyrovnání stavu série mezi Bostonem a Miami. Celtics doma ve čtvrtém duelu porazili Heat o propastných 20 bodů a je jasné, že fanoušci uvidí nejméně šest zápasů. Výhru celku z Massachusetts řídil Jayson Tatum se 31 body. Boston dal základy výhře 102:82 již v první čtvrtině, kdy vyhrál o 18 bodů.