KSW

KSW 58: V Polsku lítaly rány i po zápase. Šampion padl v prvním kole

KSW 58: V Polsku lítaly rány i po zápase. Šampion padl v prvním kole
Daniel Torres poráží Salahdina Parnasse v prvním kole | Zdroj: koláž tn.cz / KSW

První galavečer polské organizace tohoto roku KSW 58 přinesl nového šampiona pérové váhy. Je jím Daniel Torres, který z trůnu sesadil Salahdina Parnasse. Osm výživných MMA zápasů pošpinil incident Shamila Musaeva, který po vyhlášení rozpoutal v kleci rvačku. V úvodu večera nevyšel debut jedinému Čechovi na kartě Davidu Martiníkovi.

Podívejte se na výsledky galavečeru KSW 58 v polské Lodži.

Daniel Torres poráží Salahdine Parnasse – v 1. kole KO.

Titulový zápas začal opatrným úvodem, ale už vzápětí padla osudová rána. Podceňovaný Daniel Torres (12-4) vyslal nečekaný hák, a i díky náhodné trefě bicepsem poslal do té doby neporaženého Parnasse (14-1-1) k zemi. Krále sesadil z trůnu a do Rakouska veze pás šampiona.
Szymon Kolecki poráží Martina Zawadu na body

Do souboje sportovních velikánů lepé vstoupil olympijský vítěz Kolecki (8-1). Na Zawadovi (29-15-1) zkušenosti a tvrdé údery odpovídal hrubou silou a polského MMA veterána při každé příležitosti házel na zem. Sílu ukázal i v postoji, ale důležité vítězství si připsal hlavně díky kontrole na zemi. Kolecki porazil Zawadu jednomyslným rozhodnutím.
Michal Michalski poráží Aleksandara Rakase v 1. kole TKO.

O druhý nejrychlejší výsledek večera se postaral Michal Michalski (9-4). Rakase (16-8) ukončil na zemi sérií loktů už v prvním kole, v čase 4:35. Připsal si tak třetí knokaut v řadě.
Shamil Musaev poráží Uroše Jurišiče na body

Bitva do té doby neporažených bojovníků přinesla nezastavující přehlídku MMA. Slovinský zápasník Jurišič (11-1) vsadil na útoky na přední nohu a ta se Musaevovi (15-0) pěkně vybarvila. Nicméně původem dagestánský zápasník nepřestával útočit a ukázal jak skvělý postoj, tak kontrolu na zemi. Nikam nespěchal a taktickým třetím kolem si pohlídal bodové vítězství.Zápas však pokračoval i po vyhlášení. Tým Jurišiče hlasitě protestoval proti chování Musaeva, který podle všeho nepodal soupeři ruku. Zatímco kamery sledovaly slovní výměnu mezi rozhodčími a jednotlivými rohy, dagestánský zápasník přistoupil k Jurišičovi a švihl s ním o zem. Než je roztrhli, stihl uštědřit poraženému bojovníkovi ještě sérii úderů.


Související obsah
Michal Andryszak poráží Carlose Inocenteho ve 2. kole submisí

Málokdo čekal, že by o střetnutí ranařů těžké váhy rozhodli bodoví rozhodčí. Ukončení přišlo ve druhém kole. Andryszak (22-9) Brazilce válcoval jak v postoji, tak na zemi. Ve druhém kole soupeře otevřel a podlahu klece zbarvila krev. Inocenteovi (8-6) zápas od začátku nechutnal a na konci druhé pětiminutovky přišlo “vysvobození“. Andryszak nasadil škrcení arm-triangle a Brazilec pohotově odklepal.

Pawel Politylo poráží Davida Martiníka na body

Debut českému talentu nevyšel. Politylo mu sebral výškovou převahu a po většinu času jej kontroloval na pletivu, kde ho trefoval nepříjemnými údery. Po dovu kolech bylo jasné, že Martiník může vyhrát pouze ukončením před limitem a minutu před koncem nebyl daleko. Po chybě soupeře nasadil škrcení, ale Polský orel z nebezpečné situace utekl a vítězství si již pohlídal. Na body porazil Davida Martiníka jednomyslným rozhodnutím 30-27, 30-27, 30-27.
 

 

Související obsahRobert Ruchala poráží Daniela Bažanta ve 3. kole submisí


Zápas v domluvené váze do 68 kg byl jednostrannou záležitostí. Ruchala (5-0) hned po úvodním gongu vystartoval třemi kopy a následně přenesl boj na zem. Kdykoli se Bažant (4-2) pokusil vstát, vysloužil si nelítostný takedown. Druhé kolo přineslo podobný scénář a trpělivý Ruchala byl několikrát blízko vítězné submisi. Bažant ještě zkusil zabojovat v postoji v úvodu třetího kola, ale následně polský ranař opět převzal kontrolu na zemi, kde se mu podařilo nasadit a utáhnout páku na ruku.

Francisco Barrio poráží Bartlomieje Koperu na body

Úvodní zápas KSW 58 začal opatrným prvním kolem. Kopera (9-7) odolával pokusům o přesun na zem a párkrát Argentince prověřil tvrdým úderem. Fighteři nikam nespěchali ani ve druhém kole a většinu času strávili na pletivu. Barrio (7-2) kontroloval situaci, ale přenést boj na zem se mu nepodařilo. Ve třetí pětiminutovce se Kopera rozjel a v postoji přebral otěže zápasu, ale ani aktivní závěr mu k vítězství nestačil. Francisco Barrio díky kontrole zvítězil jednomyslným rozhodnutím. Kopera prohrál již čtvrtý zápas v řadě.
 

Pokud jste galavečer KSW 58 nestihli, můžete si jej vychutnat ze záznamu na Voyo.cz.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu KSW

Důležité Události