šipky

VIDEO: Potřebují šipky VAR? Crossův přešlap na Masters vzbudil vášně!

Odpolední sobotní program Ladbrokes Masters začal velkou kontroverzí. Rob Cross odvrátil vyřazení způsobem, po kterém se rozpoutala v šipkařském světě velká diskuze.

"Voltage" totiž za stavu 4:9 přežil tři šipky Mervyna Kinga na vítězství an a terči mu zůstalo 44. Po singlové dvanáctce měl dva pokusy na dvojitou šestnáctku.

První šipku ale neumístil úplně ideálně, neměl na ní nejlepší výhled, a tak si poodstoupil o malý kousek vedle. To je běžná praxe, avšak Cross si popošel mimo čáru, ale nohu nedokázal dobře zkorigovat.

Patřičný segment poté trefil a udržel naději na zvrat. Kingovi se to samozřejmě nelíbilo a započal argumentovat s callerem i Crossem, který si zřejmě své chyby vědom nebyl.

Související obsah

Ačkoliv King posléze zápas ukončil, Crossovo počínání vzbudilo vášně. Na sociálních sítích se začaly objevovat i názory na to, zda by nezaškodilo, kdyby i v šipkách byl videorozhodčí.

"Zatím" se sice nic moc nestalo, Cross hned v následujícím legu vypadl z turnaje. Ale například Premier League, kde rozhoduje i skóre, by to mohlo mít dalekosáhlejší důsledky.

A to nemluvě o tom, kdyby se povedlo Voltagovi zápas zvrátit. Pak by byly hlasy ještě výraznější.

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu šipky

Důležité Události