Krasobruslení

Na olympiádě porazila favoritku. I po sedmi letech dostává výhružky smrtí

Na olympiádě porazila favoritku. I po sedmi letech dostává výhružky smrtí
Adelina Sotnikovová na ZOH 2014 poráží Yuna Kimovou Zdroj: Profimedia

Korejští fanoušci ruské krasobruslařce úspěch zkrátka neodpouští. Adelina Sotniková přiznala, že ji bombardují zlověstnými zprávami i sedm let po zlaté medaili na Zimních olympijských hrách v Soči 2014.

Korejská královna Yuna Kimová byla v roce 2014 velkou favoritkou. Po krátké programu byla první a její fanoušci se již radovali z další zlaté medaile. Tehdy sedmnáctiletá Sotniková však zaostávala jen o 0,28 bodu a po volné jízdě favoritku o triumf připravila.


 

Korejští fanoušci zpochybnili skóre, které mladá krasobruslařka dostala a úspěch přisuzovali výhodě domácí půdy. Ihned po hrách Sotniková čelila vlně nenávisti.

 

Zdroj: Profimedia“Nedokázali mi odpustit výhru nad jejich hvězdou. Moje sociální sítě byly zaplaveny nenávistnými zprávami,“
uvedl ruský web sport-express.ru slova závodnice, která minulý rok ukončila kariéru. Někteří odpůrci jí prý zasílají i nadávky v ruštině, přeložené přes online překladač.


I o sedm let později a po ukončení kariéry ji korejští fanoušci úspěch zazlívají. “Dokonce i teď, to někteří nedokážou přenést přes srdce a stále mě bombardují. Mohou mi nadávat, posílat mi výhružky smrtí a přát mi další zlé věci. Nevěnuji tomu pozornost,“ pokračovala 24letá Ruska.Sotniková se stala první ruskou závodnící, která na hrách získala zlatou medaili v individuální krasobruslařské disciplíně. Od sezony 2015-16 nezávodila a v březnu 2020 oznámila konec kariéry.


Česká výprava s Soči vybojovala celkem 8 cenných kovů z toho 2 zlaté. Ty měly na svědomí Martina Sáblíková a Eva Samková. Takto je na Letné vítali fanoušci:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události