Americký fotbal

Weeknd chystá na Super Bowl megašou! Dal do toho desítky milionů

Weeknd chystá na Super Bowl megašou! Dal do toho desítky milionů
Zdroj: Profimedia

Super Bowl je nejen vyvrcholením sezony NFL a svátkem amerického fotbalu, ale jeho nedílnou součástí je i poločasový program, který mnoho lidí zajímá více než samotný zápas. Letos program obstará kanadský zpěvák The Weeknd a mělo by to být obrovské, z vlastní kapsy na to totiž vysypal 150 milionů korun.

Poločasový program a reklamy jsou pro mnoho lidí větším lákadlem na Super Bowlu, než samotné finále NFL. Pro každého zpěváka je to obrovská pocta, uspořádat poločasový program, přestože za to od pořadatelů nedostanou ani cent.

Mezi předchozími vystupujícími jsou ty největší hvězdy šoubyznysu jako Michael Jackson, Madonna nebo Rolling Stones. Vystoupení krále popu Jacksona zajímalo diváky dokonce natolik, že přestávkový program byl u televizí sledovanější než samotný zápas.

Loni měly patnáctiminutový program na starost popové hvězdy Shakira a Jennifer Lopez a zvládly to na jedničku. Každá odzpívala a odtancovala výběr svých největších hitů a společně nakonec odprezentovaly i megahit Shakiry Waka Waka. Jejich vystoupení mělo šťávu a je hodnocené jako jedno z těch nejlepších.

Naopak rok před nimi vystupovali o přestávce Maroon 5 a jejich program byl širokou veřejností přijat jako jeden z těch nejhorších. Takové hodnocení si rozhodně nepřejete, protože špatný koncert zažil snad každý zpěvák, ale Super Bowl je jedinečná šance, kde vás sleduje přes sto milionů diváků a těžko někdy budete vystupovat před větším obecenstvem.

Které vystoupení bylo nejlepší, a které nejhorší, se nedá objektivně zhodnotit, ale o nejkontroverznějším představení asi není pochyb. V roce 2004 vystoupili Janet Jackson a Justin Timberlake a americký zpěvák a herec na samotném konci strhnul kus oděvu ze své kolegyně. Té vykouklo pravé prso před zraky desítek milionů diváků.

Zaujali i další. Diana Ross například zakončila představení tím, že nastoupila do vrtulníku a zmizela v nebesích. Katy Perry k sobě měla tancující žraloky.

Související obsah

Letos se poločasového programu zhostí populární Kanaďan The Weeknd. Jeho písně mají na Youtube miliardy zhlédnutí a očekává se obrovská šou! Třicetiletý zpěvák za ni také řádně zaplatí, z vlastní kapsy totiž na nákladný program dal sedm milionů dolarů (přibližně 150 milionů korun).

"Chceme udělat něco, co jsme ještě nikdy neudělali. Víc říkat nebudu, musíte se na to kouknout,“ naznačil rodák z Toronta na tiskové konferenci, že diváci se mají opravdu na co těšit. Nevýhodu bude mít bohužel v tom, že kvůli koronavirovým restrikcím na stadion bude smět pouze 25 tisíc lidí, přestože by se jich tam vešlo třikrát tolik.

Související obsah

Pro 7500 zdravotníků, kteří obdrželi vstupenky jako poděkování za boj v první linii, je ještě přichystán předzápasový program, jehož hlavní hvězdou bude Miley Cyrus. Její program poběží také živě na sociální síti TikTok.

Kromě hudebních představení se diváci mohou těšit i na parádní sportovní podívanou, která se už asi nebude opakovat. Nastoupí totiž proti sobě Tom Brady za domácí Tampu Bay Buccaneers a Patrick Mahomes za obhájce titulu Kansas City Chiefs.

Související obsah

Brady je historickým rekordmanem díky své desáté účasti v Super Bowlu a šesti vítězstvím. To 25letý Mahomes je teprve na začátku své kariéry, ale právě jemu by měla dlouhé roky patřit NFL. Při své druhé sezoně dovedl svůj tým k vítězství a v současné sezoně byli Chiefs hlavně díky němu lídrem ligy a největším favoritem.
 

V minulých letech se o přestávkový program postarali Bruno Mars nebo Janet Jackson:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události