Fotbal

Tohle byl zákrok na červenou? Anglie řeší Součkův faul, rýpl si i Berdych

Tohle byl zákrok na červenou? Anglie řeší Součkův faul, rýpl si i Berdych
Zdroj: Profimedia

Sotva skončil sobotní zápas mezi West Hamem a Fulhamem, vyrojily se všemožné názory na sporné vyloučení Tomáše Součka. Většina pak spílá rozhodnutí anglického sudího Mike Deana, který českého záložníka poslal do sprch prý neprávem. Za Součka se postavily i osobnosti Premier League a svůj názor vyjádřil také Tomáš Berdych.

K inkriminovanému momentu došlo v samotném závěru jinak bezgólového zápasu.

Tomáš Souček si dělal kolem vápna místo pro případnou hlavičku po centru ze standardní situace, jenže při svém počínání nechtěně trefil loktem do hlavy soupeře Aleksandara Mitroviče.
 

 "Po zápase jsem s Aleksanderem mluvil. Podle jeho názoru byl náš souboj férový a já mu za to děkuji. Bohužel rozhodčí měl jiný názor," napsal Souček na svůj twitterový účet.

Související obsah

Sudí Mike Dean se šel následně podívat na video, a nakonec po dlouhé prodlevě ukázal českému záložníkovi přísnou červenou kartu.

Ostatně s názorem, že vyloučení 25letého rodáka z Havlíčkova Brodu bylo neoprávněné, souhlasí i osobnosti Premier League.


 

Hned po zápase si tak nebral servítky známý glosátor a bývalý fotbalista Gary Lineker. "Nemohu najít nikoho, kdo si myslí, že je toto červená karta. Jak to mohou rozhodčí Lee Mason a Mike Dean vidět jako červenou?" nechápe Lineker.

S jeho názorem souhlasí i legenda Liverpoolu Jamie Carragher. "Tuhle červenou kartu pro Součka musíte okamžitě zrušit!"

Na Twitteru se pak vyjádřil také bývalý český tenista Tomáš Berdych, kterého verdikt evidentně naštval. "Tohle není červená karta ani za milion let. Na co máte VAR Premier League?" ptá se Berdych.

Nicméně, jak naznačil Jamie Carragher, existuje šance, že by Fotbalová asociace mohla červenou kartu opravdu zrušit. Ostatně nedávno tak učinila v případě obránce Southamptonu Jana Bednareka.
 

Tomáš Souček promluvil o tom, jak se cítí ve West Hamu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události