Ostatní sporty

Velké změny v cyklistice! Doplatí na ně i slovenský fenomén

Velké změny v cyklistice! Doplatí na ně i slovenský fenomén
Zdroj: Profimedia

Cyklistická unie UCI chystá pro nadcházející sezónu řadu změn v pravidlech. Jde jí hlavně o snížení rizika pádů. A kdo na to doplatí? Především slovenský fenomén Peter Sagan.

UCI plánuje od dubna letošního roku změnu ve sjezdech. Při nich někteří jezdci využívají to, že se ve sjezdu přikrčí, posune se před sedlo a sedne si na rám. Říká se tomu super tuck, který hodně využívá Peter Sagan.

Závodníci při této technice dostávají aerodinamickou výhodu a odvážnější sjezdaři tak mohou při delších sjezdech nasbírat několik sekund k dobru.

Související obsah

K této změne se vyjádřil pro španělský deník Marca také vítěz Tour de France z roku 2019 Adam Bernal: "Je to nesmysl." Podle něj jsou důležitější věci ohledně bezpečnosti, které by měla UCI řešit. "Na ty by se šéfové měli zaměřit a řešit je," myslí si.

"Příště zruší sledování hodinek a zakážou vystrkování loktů..," napsal na sociální sítě Chris Froome. Nejsou to ale jediné změny, ke kterým se UCI chystá.

Související obsah

Riskantní je podle unie také položení loktů na řídítka, což závodníci využívají především k odpočinku. Tato změna se pochopitelně nebude týkat časovek.

Nová pravidla budou řešit také odhazování prázdných bidonů mimo vymezené území. Za to by nově měly padat vyšší pokuty. Upraveny budou také bariéry kolem trati.

Uvidíme, jak se se změnou vyrovná Roman Kreuziger, který poprvé v kariéře bude jezdit v nižší divizi:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události