Formule 1

Šampion formule 1 boural na kole. Start sezony je v ohrožení

Dvojnásobný vítěz šampionátu formule 1 Fernando Alonso si zkomplikoval situaci před návratem k závodění. Měsíc a půl před startem sezony boural na kole a musel být odvezen do nemocnice.

Fernando Alonso měl nehodu, když se projížděl na kole ve Švýcarsku. Jeho současná stáj informaci potvrdila, ale mnoho detailů neposkytla.

"Tým Alpine může potvrdit, že Fernando Alonso byl součástí silniční nehody, když jel na kole ve Švýcarsku. Fernando je při vědomí, cítí se dobře a čeká na další vyšetření zítra ráno," uvedl Alonsův tým ve čtvrtek večer.

Podle Gazetta dello Sport Alonsa srazilo auto. Španělský závodník se letos chystá na návrat do formule 1. Dvojnásobný mistr tohoto okruhu závodů dva roky vynechal a nyní ve svých 39 letech pojede další dvě sezony za stáj Alpine.

Související obsah

Během pátku by měl Alonsův současný zaměstnavatel prozradit více informací o vážnosti zranění. Zatím tedy zůstává otázkou, zda ostřílený závodník, jenž závodil i na Dakaru, stihne začátek sezony. Letošní ročník formule 1 začíná na konci března Velkou cenou Bahrajnu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události