Esport

Mladičký Vejrgang padl! Neuvěřitelná šňůra končí na 535 výhrách!

Mladičký Vejrgang padl! Neuvěřitelná šňůra končí na 535 výhrách!
Zdroj: Anders Vejrgang

Nejen celá komunita oblíbeného sportovního simulátoru FIFA 21 sledovala neskutečnou vítěznou sérii dánského mladíka Anderse Vejrganga, který týden co týden vyhrával ve Víkendové lize. Nyní je ale jeho vítězná série u konce.

Dohromady se dánskému megatalentu povedlo vyhrát 535 zápasů za sebou. V posledních týdnech stále jen dokola překonával svoje vlastní rekordy, ale každý tušil, že prohra jednou přijít musela. Během svého období bez porážky ale Vejrgang získal obrovskou fanouškovskou základnu a každý týden jeho živá vysílání sledovaly desítky až stovky tisíc diváků.

 

Anders Vejrgang je mezi hráči fotbalového simulátoru známý od roku 2018, kdy mu bylo pouhých 12 let. Už v té době dokázal poprvé uhrát skóre 30:0 v každotýdenním žebříčku Weekend League a za své výkony začal sklízet zaslouženě slova chvály.

 

Související obsah

 

Když se poprvé zjevil na větším dánském offline turnaji, málokdo by ho kvůli mladému věku a minimu zkušeností pasoval do role hlavního favorita, natož označil za budoucí světovou špičku. Už ve dvanácti letech ale Vejrgang začal sbírat cenná vítězství a měl na svém kontě finanční výhry ve výši okolo 100 tisíc korun.

 

Do nejprestižnější Global Series a dalších oficiálních turnajů se nemohou přihlásit hráči mladší 16 let, takže Vejrgang dodnes čeká, než bude moci rozvinout svoji kariéru naplno. Už nyní je ale jasné, že se tohoto mladíka vyplatí sledovat.

 

Související obsah

 

Jeho šňůru výher přerušil o víkendu nizozemský hráč s přezdívkou Damesheet, který paradoxně nepatří mezi špičku, ale pokořením Vejrganga o sobě dal vědět celému světu.

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zlatá Evropská liga: Obě české reprezentace úvod zvládly

Odstartovala skupinová fáze volejbalové Zlaté Evropské ligy. České volejbalistky si na úvod skupiny B poradily s Chorvatkami hladce 3:0 na sety. Mužská reprezentace se s Estonci natrápila o něco víc a rozhodlo se až ve čtvrtém setu. Nakonec si ve skupině C připsala první vítězství 3:1 na sety.

Krátká zpráva

Házená: Plzeň doma zachránila finálovou sérii

Házenkáři Plzně doma zachránili šance na letošní titul mistra ligy. Ve čtvrtém zápase finálové série play-off na domácí půdě v těsném utkání porazili Karvinou 26:25, a tím odvrátili mečbol hostů. Vyrovnaná série 2–2 se rozhodne v Karviné.