Esport

480 zápasů bez prohry, profi turnajů se ale Vejrgang účastnit nemůže. Proč?

480 zápasů bez prohry, profi turnajů se ale Vejrgang účastnit nemůže. Proč?
Zdroj: RBLZ / Twitter

Anders Vejrgang ničí soupeře za soupeřem a každý týden se čeká na to, kdy už konečně jeho vítězná šňůra skončí. V rámci celosvětové Weekend League čtrnáctiletá hvězda týmu RBLZ zkrátka nezná konkurenta a stále překonává vlastní rekordy.

Právě jeho nízký věk ale Vejrganga velkou měrou limituje, jelikož se kvůli němu nemůže účastnit největších turnajů, které pořádají samotní vývojáři z Electronic Arts. Dánský megatalent s omezením nesouhlasí a bojuje za změnu. 

 

Své počínání v každotýdenním hodnoceném žebříčku Weekend League streamuje pravidelně na platformě Twitch, kde má již přes půl milionu sledujících a průměrně jeho stream sleduje v jednu chvíli okolo 18 tisíc diváků. Fanouškovská základna stále roste, jelikož má na svém kontě už 480 vítězství v řadě.

 

Související obsah

 

„Začal jsem soutěžit ve Víkendové lize asi před dvěma až třemi lety. Vyhrál jsem mnoho místních akcí a porazil nejlepší hráče ve své zemi,“ nechal se slyšet Vejrgang. Vždy na začátku sezóny investuji více času, abych této hře porozuměl a naučil se novinky. Myslím, že v průměru hraji v té době asi 25 hodin týdně,“ zmiňuje talentovaný gamer.

 

V současné době herní vytížení snížil, aby se více věnoval také studiu a své rodině. Rodiče ho ale v jeho kariéře podporují a díky tomu před nedávnem posílil tým RBLZ, který patří pod jednu z esportových aktivit značky Red Bull. I když si jeho rodina i on myslí, že je dost starý na účinkování v esportových turnajích, EA Sports si myslí přesný opak.

 

Související obsah

 

Oficiální hranice pro participaci v turnajích od EA je stanovena na 16 let a měnit se prý nebude. Anders argumentuje tím, že i ve hře Fortnite bylo nejmladšímu hráči 13 let. Konkrétně ve Fortnite se přitom konal i světový šampionát, ve kterém se na prize money rozdalo 642 milionů korun. Electronic Arts ale na žádosti a komentáře nereaguje a svůj postoj zatím nehodlá měnit.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události