Lyžování

Když bych měla puk, měla bych lepší tah na bránu, žertovala Ledecká

V alpské kombinaci na mistrovství světa zajela česká lyžařka Ester Ledecká další skvělé umístění. Za osmé místo je ráda, ale sjezdovka ji připomínala spíše ledovou plochu.

Ester Ledecká zakončila své vystoupení na mistrovství světa v alpském lyžování osmým místem z kombinace. "Z osmého místa mám radost. Super-G vyšlo skvěle a ten slalom byl boj o život, jela jsem nejlépe, jak jsem zvládla," hodnotila závod.

Po superobřím slalomu držela česká fenoménka čtvrtou pozici, ale slalom se jel na velmi zledovatělé sjezdovce. "Organizátoři se snažili, aby to všichni měli stejné, ale bohužel se jim to nepovedlo a udělali nám z toho ledovou horu. Na ničem podobném jsem ještě nikdy nelyžovala, takže to byla taková malá premiéra. Možná, že když bych měla puk, tak bych měla lepší tah na bránu," vtipkovala Ledecká.

Celkově je královna sjezdovek se svým vystoupením na MS spokojená: "Jsem ráda, že mám takhle stabilní výkony mezi těmi nejlepšími lyžaři na světě. V rychlostních disciplínách jsem teď byla třikrát na čtvrtém místě. Jsem moc pyšná na svůj tým, myslím, že jsme letos odvedli skvělý kus práce a budeme na tom ještě pracovat, abychom mohli bojovat o ty nejvyšší příčky."

Související obsah

Plány po mistrovství světa už má dané. "Teď si dám čokoládu a pak si chvilku odpočinu," pronesla v dobré náladě. "Myslím, že zhruba tak den a pak se půjdu přešupačit na snowboarďačku, na což se moc těším, protože mi to moc chybí," připomněla svou druhou disciplínu, ve které je rovněž postrachem všech soupeřek.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události