Lyžování

Paralelní závod žen má dvě vítězky, Vlhová nedokončila kvalifikaci

Paralelní obří slalom na mistrovství světa v alpském lyžování má dvě vítězky. Původně závod ovládla italská závodnice Marta Bassinová, ale nakonec bylo zlato uděleno i Rakušance Liensbergerové. Pro pořadatelskou zemi je to první zlato z mistrovství. Slovenská naděje Petra Vlhová nedokončila ani svou kvalifikační jízdu.

Petra Vlhová je vedoucí žena celkového pořadí Světového poháru a vyhrála také jediný paralelní obří slalom této sezony. Proto byla samozřejmě obrovskou favoritkou v této disciplíně i na mistrovství světa, jenže nezvládla nájezd do šesté branky, a po pár sekundách tak zmizely její medailové naděje.

Její soupeřka z kvalifikační jízdy Marta Bassinová nakonec ovládla celý závod a zajistila pro Itálii první zlato z mistrovství světa konaného v Cortině D'Ampezzo.

Rakušanka Liensbergerová byla původně vyhlášená jako stříbrná, ale po přezkoumání průjezdu cílem se ukázalo, že dojela v naprosto stejném čase a byla vyhlášena spoluvítězkou. Bronz získala Tessa Worleyová z Francie.

Z kvalifikace nepostoupila ani velká favoritka Lara Gutová-Behramiová. Kvalifikační jízdou rovněž nepostoupila dvojice českých závodnic Zazie Huml a Gabriela Capová.

Mezi muži kraloval Francouz Faivre, druhý skončil Chorvat Zubčič a bronzovou medaili získal Loic Meillard reprezentující Švýcarsko.

Mužské kvalifikace se zúčastnili tři Češi, Krýzl, Berndt a Zabystřan, ale ani jeden do finálové fáze nepostoupil.