Fotbal

Měla se na Ronalda pískat penalta? Správné rozhodnutí, říká Příhoda

Byla to hodně kontroverzní situace, která nejspíš velmi ovlivnila dvojzápas osmifinále Ligy mistrů mezi Portem a Juventusem. Portugalský celek vedl 2:1 a v 94. minutě přišel zákrok na Cristiana Ronalda. Sudí Del Cerro ale penaltu neodpískal a domácí vedení udrželi. Na celou situaci jsme se zeptali bývalého rozhodčího Radka Příhody.

46letý rodák z Loun má na situaci naprosto jasný pohled. "Přesně takhle by mělo fungovat video. Je jedno, jestli jde o 94. minutu, ale každopádně by to rozhodlo zápas. Musí to v tu chvíli být jednoznačný pokutový kop nebo zjevné pochybení rozhodčího, aby do toho VAR vstoupil," přidává svůj pohled.

A rozhodčí, který má na svém kontě i 130 zápasů v evropských pohárech pokračoval dál. "Obecně by měl VAR vstupovat do zjevných situací. Tady to zjevné není. Pro někoho to penalta je, pro někoho ne. Někdo řekne, že šel Ronaldo dřív k zemi a padal už když couval. Je to o rozhodčím, který je na hrací ploše. Ten se rozhodl, že pro něj tohle není pokutový kop a VAR nezasáhl, protože nedošlo ke zjevnému omylu," vysvětluje.

Související obsah

A jak by posoudil celou situaci on sám? "Já se z touto situací ztotožňuji," řekl jednoznačně. Fanoušci Juventusu by s jeho tvrzením jistě nesouhlasili, přesto se musí spokojit s prohrou 1:2. Šance na postup je stále poměrně vysoká.

Zajímavé ale je, že o den dříve se za podobný zákrok pískala penalta pro barcelonu v zápase s PSG, kterou následně Messi proměnil.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události