Biatlon

České biatlonistky doplatily na špatný běh, vyhrála štafeta Norska

České biatlonistky doplatily na špatný běh, vyhrála štafeta Norska
Zdroj: Profimedia

Mistrovství světa v biatlonu nabídlo v sobotu po poledni štafetový závod žen, kterému dominovaly Norky. Česká štafeta střílela dobře, ale horší běžecký výkon znamenal až celkově desáté místo.

Českou štafetu rozjela Jessica Jislová. Na střelnici potřebovala dobíjet jen dvakrát, ale běžecky zaostala za favoritkami a předávala na jedenáctém místě.

Jako druhá běžela Eva Puskarčíková. Vleže musela jednou dobíjet, ale při stojce byla bezchybná. Bohužel běžecký výkon české biatlonistky nebyl ideální a v polovině závodu Česko figurovalo na třináctém místě.

Markéta Davidová měla za úkol snížit náskok favoritek v čele závodu, což se jí povedlo. Na střelnici byla stejně jako při vytrvalostním závodě bezchybná a díky dobrému běžeckému výkonu posunula českou štafetu na deváté místo.

Finišmankou české štafety byla Lucie Charvátová. Dvakrát minula při první střelbě, napodruhé dobíjela jen jednou, ale Italka Dorothea Wiererová byla úspěšnější a odsunula českou štafetu na konec elitní desítky.

Související obsah

Potřetí v řadě ovládly ženskou štafetu na mistrovství světa Norky. Tendrevoldová, Eckhoffová, Lienová a Roeiselandová minuly sice celkem jedenáct terčů, ale předvedly parádní běžecký výkon, který jim stačil na zlato. V těsném finiši stříbrnou medaili vybojovalo Německo před třetí Ukrajinou.

Související obsah


Výsledek štafetového závodu žen na mistrovství světa v biatlonu:

1. Norsko 1:10:39.0 (0+11)
2. Německo +8.8 (0+5)
3. Ukrajina +9.2 (0+7)
4. Bělorusko +28.8 (0+8)
5. Švédsko +48.9 (0+9)

10. Česko +1:40.4 (0+6)

Takhle hodnotila Markéta Davidová svůj vítězný vytrvalostní závod:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události