Biatlon

Fantazie! Davidová zastřílela čistě a má zlato z mistrovství světa

Fantazie! Davidová zastřílela čistě a má zlato z mistrovství světa
Zdroj: Profimedia

Aktuálně nejlepší česká biatlonistka Markéta Davidová prokázala své kvality na té nejvyšší úrovni a na mistrovství světa si ve vytrvalostním závodě dojela pro zlatou medaili. Pomohla jí k tomu bezchybná střelba.

Pohádkový výkon přinesl Markétě Davidové zatím největší úspěch kariéry. Davidová od počátku jela rychle a střílela bezchybně. Na třetí střelnici obsadila první místo, které si i díky čisté poslední střelbě uhájila a do cíle dorazila s téměř půlminutovým náskokem na Hannu Oebergovou.

24letá Češka byla jediná z 97členného startovního pole, kdo dokázal trefit všech dvacet terčů. Davidová je první českou vítězkou na mistrovství světa od roku 2017. Tehdy ve sprintu triumfovala Gabriela Koukalová.

Jako první z Češek do vytrvalostního závodu vstoupila Lucie Charvátová a začala na výbornou. První střelbu zvládla bez chyby a díky skvělému běhu byla dlouho v průběžném vedení. Na druhé střelnici ale dvakrát chybovala, čímž ztratila možnost bojovat o medaili. Poté si připsala ještě další tři trestné minuty a dojela daleko za těmi nejlepšími.

 

Související obsah

Eva Puskarčíková si připsala jedinou trestnou minutu na první ležce, ale v cíli nakonec za vítěznou Davidovou zaostala o čtyři a půl minuty.

Jessica Jislová chybovala jednou při úvodní střelbě a další dvě trestné minuty si zapsala na závěrečné stojce. Na českou vítězku závodu nakonec ztratila šest a půl minuty.

Nejrychleji zaběhla závod Tiril Eckhoffová, ale kvůli čtyřem střeleckým chybám skončila až na 23. místě. Stříbrnou medaili získala Hanna Oebergová s jednou trestnou minutou a bronzovou medaili vybojovala Norka Tandrevoldová, která rovněž z dvaceti ran minula jen jednou.

Související obsah

Konečné pořadí vytrvalostního závodu žen na mistrovství světa v biatlonu:

1. Markéta Davidová (ČR) 42:27.7 (0)
2. Hanna Oebergová (Švéd.) +27.9 (1)
3. Ingrid Landmark Tendrevoldová (Nor.) +1:04.0 (1)

37. Eva Puskarčíková (ČR) +4:24.8 (1)
48. Lucie Charvátová (ČR) +5:08.9 (5)
64. Jessica Jislová (ČR) +6:35.8 (3)

Takhle se před dvěma roky fandilo na biatlonu v Česku:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události