Fotbal

Kvůli barvě pleti nemůžu sehnat angažmá, smutní nizozemská legenda

Kvůli barvě pleti nemůžu sehnat angažmá, smutní nizozemská legenda
Zdroj: Profimedia

Bývalá nizozemská hvězda, která má za sebou velké fotbalové úspěchy, Clarence Seedorf, si stěžuje, že kvůli barvě své pleti si nemůže sehnat práci.

Seedorf se po ukončení kariéry přesunul na lavičku. Naposledy trénoval reprezentaci Kamerunu, ale od té doby je bez práce. I když, jak sám říká, rád by opět trénoval v Evropě. Jenže kvůli barvě jeho pleti to prý nejde.

"Rád bych opět trénoval v Evropě, ale nepřichází žádné nabídky. Z Itálie ani z Holandska. Když se na to podívám globálně, tak na nejvyšších postech v současném evropském fotbale nejsou lidé tmavé pleti. Patrick Vieira nebo Thierry Henry našli jako trenéři uplatnění v USA a Kanadě," nechal se slyšet rodák ze Surinamu.

Související obsah

Jeho poslední trenérskou štací byla již zmíněná reprezentace Kamerunu. Předtím se ocitl na lavičce Deportiva La Coruni, čínského Šenčenu a krátce vedl AC Milán.

Chvilku bylo volné křeslo londýnské Chelsea, kde před nedávnem skončil Frank Lampard:

Právě v Miláně prožil své největší hráčské klubové úspěchy. Dvakrát s ním vyhrál Ligu mistrů, jednou pak s Realem Madrid a Ajaxem. Uvidíme, kde se bývalý záložník trenérsky upíchne.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události