MMA

Zápas bude, snoubenka si ale počká. Svatbu v roušce nechci, říká Martínek

Zápas bude, snoubenka si ale počká. Svatbu v roušce nechci, říká Martínek
Michal Martínek se snoubenkou Lenkou a pásem šampiona Zdroj: koláž tn.cz / profimedia / Instagram Michal Martínek

Michal “Černovous“ Martínek, jedna z nejlepších těžkých vah české MMA scény, přemožitel Viktora Pešty a bývalý šampion OKTAGONU, s redakcí Nova Sportu promluvil o vyhlídkách na další zápas, problémech organizace ACA i o tréninku s Jiřím Procházkou. A také o tom, co brání svatbě s partnerkou Lenkou.

Michale, naposledy jste zápasil na podzim 2020, jak to vypadá s vaším příštím duelem?
Poslední zápas jsem měl 26. listopadu, pak mělo ACA problémy s USA ohledně čečenského vůdce Kadyrova. Kluci teď zápasí v Rusku, ale pro Čechy je docela obtížné odjet. Moc neudělují víza. Domluvila se neutrální půda, a to by snad mělo být Bělorusko. Takže tam bychom měli mít zápas.Takže se rýsuje další duel?

Řešíme duben, že bych v Bělorusku nastoupil, ale čekám na soupeře. Ten to zatím nepotvrdil, takže jsem v takovém očekávání. Já s tím spíše počítám, ale ještě řešíme další věci jako víza a karanténa. Bylo by nemilé tam přiletět a být deset dní v izolaci.

Související obsah


 

Jméno soupeře asi prozradit nemůžete že?
To nemůžu. Není oficiálně potvrzený, takže zatím nemohu.
 

Vy jste sám zmínil problémy ACA, která čelí sankcím od USA kvůli propojení s čečenským vůdcem Ramzanem Kadyrovem, jak se vás to dotýká?
Vím, že třeba rozhodčí Herb Dean (UFC rozhodčí) už tam nechce pískat, také někteří komentátoři už nechtějí být součástí. Ale zápasníci chtějí bojovat dál. Já do té struktury tolik nevidím. ACA se prezentuje tak, že s těmi lidmi, na které jsou uvalené sankce, nemá zas tolik společného. Je to takové s otazníky. Mě ACA motivuje tím, že je nejsilnější evropská asociace. V rankingu dokonce přeskočila Bellator, takže je druhá za UFC.


Je to kontroverzní, ale nedělám ukvapené závěry. V momentě, kdy se dočtu, že je potvrzené, že je někdo z vedení spojen s terorismem a podobnými věcmi, tak to je věc, se kterou nechci být spojovaný. Na druhou stranu to beru tak, že jsem sportovec a snažím se podat sportovní výkon. Mluvil jsem o tom s ostatními zápasníky a oni to vnímají tak, že je to sportovní asociace a my jsme sportovci, chceme zápasit. Pokud vyjde na povrch nějaké hnojivo, tak se tomu postavíme, ale do té doby chceme sportovat.
 

Když se od politiky vrátíme k MMA, jak se na zápas připravujete v koronavirové době?
Od té doby, co my jako profící můžeme trénovat, můžeme být v tělocvičnách, tak se to dost změnilo. Je to super, když můžeme normálně trénovat. Já už byl dokonce na kempu v Polsku, pak týden s Jirkou Procházkou v Jetsaamu v Brně. Už je to jiné. Třeba v Polsku mi dali už i ubytování. Ankos mi napsal pracovní povolení, že tam jedu jako sparingpartner pro Andryszaka, který měl zápas na KSW, a pro Tyburu, který bude na UFC. Takže už můžeme trénovat, cestovat, vzdělávat se, zlepšovat, a hlavně trénovat s elitními zápasníky.

Procházkovi pomáháte v přípravě že, takže se snažíte bojovat jako Dominick Reyes?
Dominicka je extrémně těžké simulovat, ale když spárujeme, tak já točím gardy docela hodně. Já jsem přirozeně levý obrácený gard, ale dnes už boxuju padesát na padesát pravý/levý. Když mi třeba trenér Jirky řekne, ať na něj vyvíjím tlak a jdu víc dopředu, tak se to snažím upravit tak, aby to měl maximálně podobné tomu, co ho může čekat v zápase.


A naopak, jak z tréninku s Jiřím Procházkou těžíte vy?

On je váha do 93 kg, já zápasím těžkou a teď mám nějakých 110 kg. Takže třeba silové věci nebo wrestling mi to tolik nedá. Ale Jirka je nebezpečný a rychlý striker, který výborně vstává ze země. On má pohyb a je rychlý jako kluci ve střední váze, ale úder má jako těžká váha. Zlepšuji si tak reflexy a v mé váhovce je to pak jednodušší. Jirka je v postoji takový fenomén a pro mě je to obrovská zkušenost, předává mi rychlost a tu svou nečitelnost.

Související obsah
Před rokem jste požádal o ruku vaši přítelkyni. Jak to vidíte se svatbou?

Svatbu chceme, ale nechci podporovat svatby v rouškách. Takže si počkáme, až se situace uklidní. Nechci mít fotky padesáti lidí v rouškách. Taky řešíme alternativu, že bychom se vzali někde v zahraničí na pláži. Zatím je to otevřené, čekáme, jak to dopadne s vakcinací a nějakým rozvolněním. Zkrátka to chceme mít tak, abychom na to vzpomínali a neměli zpocené brady od roušek.Zkušený zápasník Michal Martínek spolus  dalšími MMA ikonami v lednu pro televizi Nova rozklíčoval šarvátku v poslanecké sněmovně. Podívejte se, co řekl o flákanci poslance Volného:

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události