Ragby

Trenér porušil bublinu: Šel na zápas syna, o týden později byl pozitivní

Trenér porušil bublinu: Šel na zápas syna, o týden později byl pozitivní
Trenér Francie Fabien Galthie | Zdroj: Profimedia

Ragbyový nároďák Francie řeší další problém. Zatímco mu hrozí odstoupení z turnaje Six Nations, ukázalo se, že hlavní trenér Fabien Galthie po prvním zápase porušil bezpečnostní bublinu.

Galthie byl po zápase s Irskem mezi prvními pozitivně testovanými. Řetězec nakažených skončil na 11 hráčích a několika dalších členech organizačního týmu a vedl k odložení třetího zápasu se Skotskem na neurčito.

Aby toho nebylo málo, nyní se ukázalo, že trenér “Les Blues“ dříve porušil sociální bublinu. Den po úvodním zápase s Itálií odjel z Říma do Paříže, aby zhlédl ragbyový zápas svého syna.


Související obsahV kontroverzní situaci dostal podporu od prezidenta francouzského ragby Bernarda Laporteho: “Za mě měl všechny práva odjet, pokud nosil masku. Byl venku, sledoval zápas s ředitelem stadionu Thomasem Lombardem, který je testovaný třikrát týdně. Nevidím v tom problém, ale já nejsem doktor.“


Problém by však mohla mít ministryně sportu Roxana Maracineanuová, která je silně znepokojena vysokým počtem nakažených ragbistů. Už dříve pohrozila vyřazením Francie z turnaje poté, co se hráči vydali slavit první výhru pojídáním vaflí v ulicích Říma. 


Například nyní vedoucí Wales k podobnému přestupku přistupuje mnohem razantněji. Ještě před Six Nations ze soupisky na dva zápasy vypadl hvězdný Josh Adams, který se z bubliny reprezentace vydal na rodinnou oslavu.

Související obsahPo třech kolech má nyní Six Nations 2021 druhou zápasovou pauzu. Ragbisté znovu vyběhnou na trávník o víkendu 13.-14. března. Francie byla po druhém kole první v tabulce. Itálii porazila 50:10 a Irsko 15:13. Druhé výhře přispěl kapitán Charles Ollivon, který položil první pětku:
Záznamy všech zápasů turnaje Six Nations 2021 si můžete vychutnat na
Voyo.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události