Esport

Esport míří na Island! Jak se bude konat letošní MSI v LoL?

Esport míří na Island! Jak se bude konat letošní MSI v LoL?
Zdroj: LOL Esports

I přes koronavirovou pandemii se fanoušci esportu mohou těšit na další velkou světovou akci. Pořadatelé z Riot Games totiž díky spolupráci se státními orgány dokáží uspořádat šampionát Mid-Season Invitational, a to v ryze netradiční destinaci.

League of Legends je nejsledovanějším esportovým titulem, ve kterém se proti sobě utkají vždy dva týmy ve formátu pět na pět. Přestože regionální turnaje mohou stále běžet v online režimu, celosvětové soutěže byly dlouho v ohrožení.

 

Díky velikosti tohoto eventu se ale pořadatelům povedlo vyjednat podmínky tak, aby se po loňském podzimním světovém šampionátu mohla uskutečnit i druhá největší League of Legends akce roku. 

 

 

 

Místem konání Mid-Season Invitational 2021 bude Reykjavík, hlavní město Islandu. Ostrovní stát na severu Evropy patří v boji s koronavirem k absolutní špičce, kromě dvou krátkodobých vln se zde pohybují řády nakažených maximálně do 10 osob za týden. Ačkoliv hrát před diváky nebude možné, Riot Games přesto preferovali co nejbezpečnější destinaci.

 

Offline prostředí vždy dodá profesionálním hráčům motivaci předvádět ty nejlepší výkony, a fanoušci se tak mohou těšit na špičkový turnaj v aréně Laugardalshöll. V ní se, mimo jiné, před 49 lety konalo šachové mistrovství světa.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události