Box

Boxerská bitva o krále těžké váhy je blízko, tvrdí Furyho promotér

Boxerská bitva o krále těžké váhy je blízko, tvrdí Furyho promotér
Boxerští šampioni Tyson Fury a Anthony Joshua Zdroj: koláž tn.cz / profimedia

Boxerský svět už měsíce čeká na potvrzení duelu o absolutního krále těžké váhy Anthony Joshua vs. Tyson Fury. Podle promotéra Boba Aruma se nyní věci daly do pohybu a podpis smluv je blízko.

"Podle toho, co vím já, je zápas potvrzen. To je to, co řekly obě strany. Teď řešíme podrobnosti a vše kolem," prozradil Furyho promotér Bob Arum v iFl TV, podle kterého velkolepé bitvě nestojí už nic v cestě.Nicméně stále není vyhráno. Jednání o super zápasu probíhají od minulého roku. Joshuův promotér Eddie Hearn po poslední obhajobě svého svěřence pronesl, že podepsání smlouvy je otázka dní. Nyní jsou to již tři měsíce. A i Fury nedávno řekl, že jednání nikam nevedou.
 

"Měli rok na domluvení zápasu. Je to tak, jak to je. Nejsme o nic blíž k zápasu, než jsme byli před rokem," pronesl Fury na konci února.

Zdroj: Profimedia


Jen manažeři a samotní boxeři ví, co přesně stojí za dlouhým jednáním. Podle Furyho je zdržuje hlavně koronavirová situace. "S ohledem na covidovou situaci si nemyslím, že to má něco společného se zápasníky. Je to otázka vyřešení místa, data, arény," komentoval dříve pro ESPN.


Každopádně boxerské fanoušky může těšit zpráva o tom, že smlouvy jsou blízko k podpisu, jak tvrdí 89letý promotér. V roce 2021 by se tak měl uskutečnit boj o sjednocení velkých boxerských titulů, což se naposledy podařilo Lennoxu Lewisovi v roce 1999.Fury (30-0-1) na stůl položí titul WBC a Joshua (24-1) tituly WBA, IBF a WBO. Duel bude o to zajímavější, že se proti sobě postaví dva Angličané. Je tedy jisté, že příští král těžké váhy bude z Velké Británie.
 

Podívejte se sestřih zápasu Tyson Fury vs. Deontay Wilder z února 2020. Právě tehdy Cikanský král získal pás WBC:


 

Podle prvotních zpráv byl zápas plánován na květen, ze kterého se přesunul na červen. Arum však také připustil, že s ohledem na vývoj situace je možné další přeložení na červenec 2021. Původní místo konání měla být domácí půda obou boxerů, ale ve hře je i přesun do Saúdské Arábie. Boxeři by si za zápas měli rovným dílem rozdělit 200 milionů liber, tedy přes 6 miliard korun.

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události