Biatlon

Norská fenoménka opět dominovala. Češky nezvládly poslední střelbu

Norská fenoménka opět dominovala. Češky nezvládly poslední střelbu
Zdroj: Profimedia

Do biatlonového stíhacího závodu v Novém Městě na Moravě se kvalifikovaly všechny čtyři Češky a Davidová s Charvátovou útočily na umístění v elitní desítce, jenže oběma hrubě nevyšla poslední střelba. Další výhru ve Světovém poháru si připsala Tiril Eckhoffová, která závod zvládla stylem start-cíl.

Do stíhacího závodu se po sobotním sprintu kvalifikovaly všechny čtyři Češky. Z nejvyšší, dvanácté, pozice startovala Markéta Davidová se ztrátou 38 sekund na vedoucí Eckhoffovou.

První střelnicí prošla Davidová bez chyby, ale na druhé už si vystřelila jedno trestné kolo. Při první střelbě vestoje si rovněž vysloužila jeden trestný okruh, ale stále se držela v první desítce. Jenže na poslední střelnici největší česká naděje třikrát chybovala a propadla se na 17. místo.

Lucie Charvátová v sobotu zaběhla čtvrtý nejrychlejší čas, a tak startovala z nadějné sedmnácté pozice. Bohužel hned při první ležce dvakrát minula, takže se propadla do hloubi startovního pole. Další dvě střelby však zvládla čistě, a díky rychlému běhu se dostala těsně za desítku. Na poslední návštěvě střelnice si ale vedla stejně jako Davidová a po třech chybách se propadla na konečné 15. místo.

Dalším dvěma Češkám se vůbec nezadařilo. Jislová udělala pět střeleckých chyb, Puskarčíková dokonce sedm a obě skončily v 59členném startovním poli v poslední desítce.

 

Související obsah

První místo si vybojovala suverénní Tiril Eckhoffová. Na prvních třech střelnicích udělala jen jednu chybu, takže díky minutovému náskoku si mohla dovolit další dvě střelecké chyby a bez problémů si dojela pro výhru.

Výsledky biatlonového stíhacího závodu žen v Novém Městě na Moravě:

1. T. Eckhoffová (Nor.) 27:28.0 (3)
2. D. Hermannová (Něm.) +24.0 (1)
3. M. O. Roeiselandová (Nor.) +29.9 (3)
4. L. Perssonová (Švéd.) +30.9 (1)
5. F. Preussová (Něm.) +35.8 (2)

15. L. Charvátová (ČR) +1:53.5 (5)
17. M. Davidová (ČR) +2:01.6 (5)
51. J. Jislová (ČR) +4:36.0 (5)
57. E. Puskarčíková (ČR) +5:36.2 (7)

Markétě Davidové vyšlo mistrovství světa, kde si dojela pro zlatou medaili:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události