Biatlon

Davidová minula poslední ránu, TOP 10 jí unikla. Vyhrála Eckhoffová

Davidová minula poslední ránu, TOP 10 jí unikla. Vyhrála Eckhoffová
Markéta Davidová Zdroj: profimedia.cz

Markéta Davidová sahala po pódiovém umístění ve sprintu v biatlonovém závodu Světového poháru v Novém Městě na Moravě, bohužel svou poslední ránu minula, což ji vyřadilo i z elitní desítky. Další vítězství si připsala suverénka posledních závodů Tiril Eckhoffová.

Jako první z Češek se do závodu vydala Lucie Charvátová a svým běžeckým časem ohrožovala i ty nejlepší. Bohužel při obou střelbách si vysloužila jedno trestné kolo, a tak jí čtvrtý nejlepší běžecký čas stačil pouze na 17. místo.

Lépe měla závod rozjetý Markéta Davidová. Na mezičasech se držela v první trojici, jenže svou poslední ránu na stojce minula a kvůli trestnému kolu vypadla i z umístění v nejlepší desítce. Davidová nakonec brala 12. místo.

Eva Puskarčíková si na střelnici vedla stejně jako Charvátová. Také chybovala na obou položkách jednou, ale běžecky za svou reprezentační parťačkou zaostala, takže si dojela pouze pro 49. místo.

 

Související obsah

Poslední z českých závodnic, Jessica Jislová, startovala s číslem 88. Střelbu vleže zvládla bezchybně, ale vestoje jednou minula, takže si dojela pro 27. místo.

Vítězkou se stala suverénka posledních týdnů Tiril Eckhoffová. Norská biatlonistka vleže jednou chybovala, jenže běžecký výkon podala ze všech nejlepší, a druhé Džymové dokonce utekla o devět sekund. Třetí místo brala Italka Vitozziová.

Související obsah

Výsledky biatlonového závodu ve sprintu žen - Nové Město na Moravě:

1. Tiril Eckhoffová (Nor.) 18:48.4 (1)
2. Julija Džymová (Ukr.) +9.3 (0)
3. Lisa Vitozziová (It.) +15.0 (0)

12. Markéta Davidová (ČR) +38.1 (1)
17. Lucie Charvátová (ČR) +45.7 (2)
27. Jessica Jislová (ČR) +1:14,7 (1)
49. Eva Puskarčíková (ČR) +1:50.3 (2)

Na mistrovství světa Markéta Davidová vybojovala zlatou medaili:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události