Lyžování

Gutové nevyšel obřák na Slovensku. Vlhová je blíže celkovému prvenství

Elitní světové lyžařky měly v neděli na programu obří slalom ve slovenské Jasné. Závodilo se nejen o výhru, ale také o malý i velký křišťálový glóbus. Vítězkou se stala Petra Vlhová a malý glóbus za obří slalom si zajistila Marta Bassinová.

První jízda naprosto nevyšla Laře Gutové-Behramiové. Švýcarka vede v celkovém pořadí Světového poháru a obří slalom vyhrála na letošním mistrovství světa. Jenže po prvním kole figurovala až na čtrnáctém místě, což byla hozená rukavice Petře Vlhové, která mohla opět snížit její náskok celkovém pořadí.

V druhém kole Gutová-Behramiová zabrala a i díky pádům soupeřek se posunula alespoň na deváté místo. Petra Vlhová touto šancí nepohrdla a díky dvěma skvělým jízdám si vybojovala 100 bodů do Světového poháru za vítězství v domácím závodu.

Po prvním kole vedla před Vlhovou Shiffrinová, jenže Američance druhá jízda nevyšla podle představ a brala celkově třetí místo. Jediná Češka ve startovním poli Gabriela Capová zajela v prvním kole nejhorší čas a do druhého kola se neprobojovala.

Malý křišťálový glóbus si zajistila Italka Marta Bassinová. Letos se pojede ještě jeden obří slalom, ale Italka si čtvrtým místem zajistila dostatečný náskok, že už ji žádná lyžařka nemůže dohnat.

 

Související obsah

Ve Světovém poháru zbývá odjet už jen posledních šest závodů a Petra Vlhová stáhla náskok vedoucí Lary Gutové-Behramiové na rozdíl pouhých 36 bodů.

Výsledky nedělního obřího slalomu žen v Jasné:

1. Petra Vlhová (Slovensko) 2:16.66
2. Alice Robinsonová (Nový Zéland) +0.16
3. Mikaela Shiffrinová (USA) +0.37
4. Marta Bassinová (Itálie) +0.96
5. Ramona Siebenhoferová (Rakousko) +1.34

Slovence Vlhové možná na konci sezony budou chybět body za zrušený prosincový závod, v němž po prvním kole vedla:


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události