Lyžování

Dubovská po smrti maminky zajela životní výkon. Vlhová skončila druhá

Slovenské středisko Jasná v sobotu přivítalo nejlepší slalomářky světa při závodu Světového poháru v alpském lyžování. Domácí hvězda Petra Vlhová ovládla první kolo, ale nakonec vybojovala jen druhé místo.. Česká reprezentantka Martina Dubovská jela poprvé od úmrtí své maminky a zajela své kariérní maximum.

Petra Vlhová do prvního kola startovala jako první a ukázala svým soupeřkám, jak se to dělá. Její čas 51,64 zůstal v prvním kole neporažen a jen tři další lyžařky na fenomenální Slovenku ztratily méně než sekundu.

První kolo vyšlo skvěle i Martině Dubovské, reprezentantce České republiky. 29letá závodnice se do toho opřela a dlouho držela průběžné osmé místo. Nakonec po prvním kole brala devátou příčku. Druhá Češka na startu Gabriela Capová neudržela dobré tempo ze začátku závodu a se ztrátou více než čtyř sekund skončila na 48. místě.

V druhém kole Dubovská zajela průběžné třetí místo, takže musela doufat v zaváhání některé ze soupeřek, aby se vešla do desítky. Hned následující Rakušanka Huberová závod nedokončila, což českou reprezentantku poslalo do TOP 10. Další dvě lyžařky poté zajely v součtu horší čas, díky čemuž Dubovská skončila osmá.

Související obsah

Před druhou jízdou Dubovská avizovala, že pojede právě pro svou zesnulou maminku, což byla zřejmě skvělá motivace. Rodačka z Třince skončila na osmém místě, a to je nejlepší výsledek její dosavadní kariéry.

Petra Vlhová v druhém kole zaostala za Američankou Shiffrinovou a z domácího závodu tak bere "pouze" druhé místo.

Vlhová ztrácí v celkovém pořadí Světového poháru 107 bodů na Laru Gutovou-Behramiovou, Švýcarka slalom nejela. Slovenská lyžařka stále živí šanci na velký křišťálový glóbus. Po sobotním slalomu je na programu ještě sedm dalších závodů.

Související obsah

Výsledky prvního kola slalomu žen - SP v Jasné

1. P. Vlhová (Slovensko) 51,64
2. M. Shiffrinová (USA) +0,27
3. W. Holdener (Švýcarsko) +0,40
4. K. Liensbergerová (Rakousko) +0,91
5. M. Gisinová (Švýcarsko) +1,29

9. M. Dubovská (ČR) +1,98
48. G. Capová (ČR) +4,19

Konečné výsledky slalomu žen ve slovenské Jasné:

1. M. Shiffrinová (USA) 1:44.28
2. P. Vlhová (Slovensko) +0.34
3. W. Holdenerová (Švýcarsko) +0.52
4. K. Liensbergerová (Rakousko) +1.42
5. M. Gisinová (Švýcarsko) +2.24

8. M. Dubovská (ČR) +3.54

V prosinci měla Petra Vlhová smůlu. Zrušil se závod, ve kterém po prvním kole vedla:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události