Esport

Z české e:LIGY zamíří mistr do esportového ekvivalentu Ligy mistrů

Z české e:LIGY zamíří mistr do esportového ekvivalentu Ligy mistrů
Zdroj: FIFA

Ligové fotbalové asociaci se podařilo dohodnout s vývojáři oblíbeného fotbalového simulátoru FIFA vstup do prestižního seriálu Global Series. Skrz tuzemskou e:LIGU tak budou mít domácí zástupci jedinečnou možnost postupu na největší světový turnaj ve FIFA 21.

 Global Series je dlouhodobou sérií turnajů pro kompetitivní hráče FIFA, kteří v rámci několika měsíců sbírají body do evropského žebříčku. Z něj se letos nejlepší hráči probojují do evropských regionálních kvalifikací.

 


Právě vstup e:LIGY do Global Series pomůže českým gamerům v bojích o postup. Nejlepší dva hráči, kteří budou reprezentovat vítězný tým e:LIGY, totiž obdrží vstupenku do předkola tohoto prestižního evropského turnaje, kde se utkají s nejlepšími hráči všech evropských lig.

 

 

Své rezprezentanty vyšle na Global Series dohromady přes 30 regionálních lig, včetně anglické Premier League, německé Bundesligy, španělské La Ligy nebo americké Major League Soccer. První český titul z minulého roku bude obhajovat plzeňský FCVP esport v čele s jedním z nejlepších českých hráčů T9Lakym.

 

"V minulém ročníku jsme díky členství v Global series získali pro e:LIGU velmi cennou přidanou hodnotu a zájem především z řad profesionálních gamerů o náš turnaj se tím ještě zvýšil. Také letos si od toho kromě zvýšeného zájmu v mezinárodním měřítku slibujeme, že to především finálovému turnaji přinese velký náboj,“ upozornil Daniel Hajný, obchodní a marketingový ředitel Ligové fotbalové asociace.

 

Související obsah

 

"Je to super zpráva, že jak minulý, tak i tenhle ročník, nám může e:LIGA pomoci k dalšímu postupu směrem do Evropy. Jsem za to rád a budu dělat maximum, abychom prvenství obhájili a tuhle vstupenku do předkola evropských regionálních play-offs získali právě my,“ burcuje své spoluhráče z týmu Lukáš „T9Laky” Pour, který dostal od plzeňského klubu přímou vstupenku do finále e:LIGY.

 

Do e:LIGY se zapojují znovu všechny kluby nejvyšší fotbalové soutěže a jejich esportoví reprezentanti budou bojovat dohromady o 150 tisíc korun. Aktuálně mají všechny kluby dohrané své kvalifikace a brzy by mělo přijít oznámení semifinálové fáze.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události