Fotbal

Slavia spojila síly s West Hamem, bojuje za zdraví sedmileté fanynky

Slavia spojila síly s West Hamem, bojuje za zdraví sedmileté fanynky
Zdroj: SK Slavia Praha

Fotbalové týmy pražské Slavie a londýnského West Hamu opět navázaly spolupráci, ale tentokrát nejde o přestup. Oba kluby spojily síly při dobročinnosti, chtějí získat finanční prostředky na léčbu sedmileté fanynky West Hamu.

Fanoušci Slavie by si patrně přáli širší fotbalovou spolupráci s West Hamem, kam v nedávné době putovali Souček s Coufalem, ale nyní došlo na spolupráci mnohem důležitější, jejím cílem je totiž záchrana života.

Velvyslanec České republiky ve Velké Británii Libor Sečka se dozvěděl o špatném zdravotním stavu sedmileté Isly Catonové a zapojil do dobročinnosti jak Slavii, tak West Ham, jemuž začal fandit po příchodu dvou českých reprezentantů.

Tomáš Souček a Vladimír Coufal dodali své podepsané dresy a Slavia zajistila podepsaný dres své nejzářnější hvězdy Abdallaha Simy. Tyto tři cenné relikvie půjdou na týden do dražby a výtěžek půjde na léčbu malé fanynky West Hamu.

Související obsah

Isle Catonové doktoři již v pouhých dvou letech diagnostikovali dětský neuroblastom, vzácnou formu rakoviny. Po akutní operaci se léčila ještě ve Španělsku, aby se následně mohla vrátit domů do Anglie. Před Vánoci se jí zákeřná nemoc vrátila a sedmiletá holčička musela znovu odletět na léčbu do Španělska.

"Jako hráči West Hamu o této odvážné holčičce víme a chtěli jsme udělat vše pro to, abychom pomohli získat prostředky na její léčbu. Mluvili jsme s panem Sečkou a darovali podepsané dresy, které, jak doufáme, přinesou spoustu peněz," uvedli Souček s Coufalem pro klubový web Slavie.

Související obsah

Aukce probíhá na webových stránkách West Hamu a končí ve čtvrtek 18. března. Již dříve byla vydražena řada dalších kusů oblečení hráčů West Hamu.

Slavia zatím pokračuje ve své jízdě Evropskou ligou. Proti Leicesteru se trefili Provod a Sima:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události