NHL

Hertl se vrátil gólem, pálil i Nosek. McDavidovi stačilo deset vteřin

Český útočník Tomáš Hertl prožil povedený návrat do sestavy. Hned v první třetině se dokázal prosadit a pomohl tak k drtivé výhře 6:0. V devítigólové přestřelce se prosadil i Tomáš Nosek z Vegas.

Hertl naposledy nastoupil 22. února, od té doby chyběl v sestavě kvůli nemoci. Prosadil se už v osmé minutě, kdy v přesilovce napálil puk z pravého kruhu a zaznamenal i branku rozhodující.

Gólman Dubnyk totiž proti Anaheimu ze 33 střel neinkasoval a podepsal se tak pod jasný triumf. Ve druhé části se prosadil jen Kane, ale ve třetí části přišla kanonáda.

Žraloci skórovali hned čtyřikrát. Poslední tečku dal Fredrik Händemark, který při svém druhém startu zapsal premiérový gól v NHL.

Podívejte se na Hertlovu rozhodující ránu. Trefil se už po osmi minutách:

Z Čechů se povedlo skórovat ještě Tomášovi Noskovi, který využil Coghlanovu přihrávku zpoza branky a trefil se přesně k tyči.

Jeho zásah znamenal vedení 3:1, ale St. Louis dokázalo ve třetí třetině dvěma využitými přesilovkami skóre otočit. Rychle se ale povedlo srovnat Martinezovi.

Rozhodnout tak muselo prodloužení, ve kterém se prosadil v početní výhodě Smith a Vegas tak po dvou zaváháních uspělo.

Pořádný náklep inkasovala Ottawa. Už po deseti vteřinách se prosadil Connor McDavid, který střelou ze značného phlu překvapil Daccorda.

McDavid se nezastaví před ničím. Gól zaznamenal už po deseti vteřinách:

McDavid nakonec nasbíral ještě dvě asistence a upevnil si pozici na čele kanadského bodování celé NHL.

Dvěma body se blýskl při triumfu 6:2 také Leon Draisaitl, jenž se drží za McDavidem. Oba společně získali 95 bodů a to v pouhých 29 zápasech.