Beachvolejbal

Pořád si to neuvědomujeme, říká Schweiner. Úspěch je přiblížil Tokiu

Český mužský beachvolejbalový pár David Schweiner – Ondřej Perušič si zapsal v katarském Dauhá parádní úspěch. "Myslím si, že si doteď neuvědomujeme, že jsme vyhráli takhle velký turnaj," říká první jmenovaný po výhře na turnaji Světového okruhu.

"Po proměněném matchballu to byla trošku úleva, protože to, co jsem předvedl v půlce druhého setu, nebyl zrovna nějaký heroický výkon. Ulevilo se mi, že jsme to neprohráli," řekl nadšeně.

Brazilský pár Evandro – Guto porazili po obrovské bitvě ve dvou setech. "Jsme nadšení, že jsme to zvládli a v zápase ani jednou neprohrávali," kvitoval Schweiner.

Ten byl rád, že zápas vyšel i po taktické stránce. "Až na pár drobností se nám jí povedlo dodržet. Kromě pár nevynucených chyb tam nebylo co vytknout," zhodnotil.

Související obsah

To, že se dařilo hodně věcí, si vysvětluje dobrou přípravou. Před Katarem totiž dva měsíce s Perušičem dřeli v Římě a následně na Tenerife. Poslední turnaj pak odehráli před 16 měsíci – na podzim 2019 v Mexiku.

„Nevěděli jsme, jak to bude fungoval. Vloni jsme se potýkali se zraněními, takže jsme byli v očekávání, ale nakonec to dopadlo asi nejlépe, jak mohlo," ulevil si.

Kromě velkého vítězství jej může těšit i další bonus. "Je to velký krok dopředu směrem k olympiádě. Nechci říkat, že nám to dává 100% jistotu, ale šance se kvalifikovat jsou nyní o hodně vyšší."

"Máme před sebou ještě několik turnajů na to, abychom zlepšili postavení v žebříčku. Soupeři, se kterými o ten postup bojujeme, budou pod větším tlakem, protože se budeme opírat o lepší výsledek," dodává.

A jaké byly reakce soupeřů? "Jelikož jsme tady v Dauhá trávili spoustu času v bublině, kontakt s hráči byl omezen a spousta hráčů už odletěla, tak nevíme. Ale doufáme, že jsme někoho překvapili.”

Související obsah

Schweinera mrzí, že takovýto úspěch nemůže řádně oslavit. Do budoucna ale plánuje menší oslavu, samozřejmě s negativními testy. Těší jej také podpora jak z Česka, tak i ze zahraničí.

"Budeme si muset některý den vyhradit jen na odpovídání na sociálních sítích a volání s rodinami," říká s úsměvem.

"Jsme za to ale vděční, že i v takovéto době tam ta podpora je, i když jen na dálku," doplňuje 26letý plážový volejbalista.

Perušič se Schweinerem po triumfu v Dauhá prozradili své budoucí plány:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události