Ostatní sporty

Čeští házenkáři sahali s Ruskem po vítězství! Nakonec berou bod

Česká házenkářská reprezentace sahala v kvalifikaci o mistrovství Evropy o výhru nad Ruskem. Jenže hosté v poslední minutě dokázali srovnat a zápas tak skončil remízou 27:27. Češi tak mají po třech zápasech tři body.

Českému týmu vyšel výborně úvod zápasu a poměrně rychle se dostal do vedení 3:0. Dobrý výkon si drželi po celý první poločas a svého soupeře do vedení nepouštěli. Velkou zásluhu na tom měl také brankář Mrkva. Do šaten se tak šlo za stavu 16:14 pro domácí tým.

Jenže v druhých třiceti minutách Rusko zlepšilo výkon a výsledek dokázalo otočit. Skóre se přelévalo ze strany na stranu a vše směřovalo k dramatické koncovce. V poslední minutě viděl červenou kartu Klíma. V tu chvíli vedl český nároďák 27:26, ale Rusko dostalo výhodu sedmičky, kterou proměnil Kiseljov.

Hosté mohli udeřit ještě v posledních sekundách, ale Santalov netrefil prázdnou branku. Zápas tak skončil nerozhodně 27:27. Češi se tak ve skupině 3 zlepšili na tři body po třech zápasech. Tabulku vede právě Rusko s šesti body, druhá je Ukrajina s pěti. Oba celky mají o jeden zápas více. Poslední jsou Faerské Ostrovy, které nemají ani bod.

Na mistrovství Evropy postupují první dva celky a čtyři nejlepší týmy ze třetích míst. Tam český výběr drží právě čtvrtou pozici.