Box

Podepsáno! Box čeká bitva o nejlepší těžkou váhu světa Fury vs. Joshua

Největší boxerský duel v britské historii je podepsán. Po dlouhých měsících plných čekání a neznáma šampioni Tyson Fury a Anthony Joshua podepsali smlouvu na dva zápasy.

Zprávu přinesl promotér Eddie Hearn, který se stará o Anthonyho Joshuu (24-1), a informaci potvrdil i serveru ESPN. 

 

Fanouškům boxu se tak po dlouhé době dostane klání o absolutního krále těžké váhy, který sjednotí čtyři velké tituly - WBA, WBC, WBO a IBF. 

Související obsahPodle informací boxeři podepsali smlouvu na dva zápasy, počítá se tedy i s odvetným duelem. Při prvním střetnutí by si měli podílem 50-50 rozdělit 200 milionů liber, tedy přes 6 miliard korun. V odvětě budou pak dělit podílem 60-40.

Přesné datum a místo konání bude oznámeno později. Duel dvou britských šampionů by si jistě zasloužil konání na domácí půdě, ale během koronavirové pandemie byla zmíněná i možnost pořádání akce v Saúdské Arábii. Tyson Fury (31-0-1) se navíc nedávno nechal slyšet, že na ostrovech již zápasit nebude, neboť největší boxerské duely patří do Las Vegas.

 

Každopádně podepsání smluv je skvělou zprávou. Box na jednoznačného krále čeká od roku 2000, kdy tituly držel Lennox Lewis. Navíc první zmínky o nadcházejícím duelu přišly již v polovině roku 2020, ale dlouho se čekalo na potvrzení.


Související obsah

Kromě vzájemné rivality a sdílení vrcholu těžké váhy oba boxery spoluje výhra nad dlouhovládnoucím Vladimírem Kličkem. Fury jej porazil v roce 2015:

Anthony Joshua bývalého krále ukončil v roce 2017 v 11. kole:

  

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Boston srovnal sérii s Miami na 2:2, řádil Tatum

V semifinále play-off NBA došlo v noci k vyrovnání stavu série mezi Bostonem a Miami. Celtics doma ve čtvrtém duelu porazili Heat o propastných 20 bodů a je jasné, že fanoušci uvidí nejméně šest zápasů. Výhru celku z Massachusetts řídil Jayson Tatum se 31 body. Boston dal základy výhře 102:82 již v první čtvrtině, kdy vyhrál o 18 bodů.